2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Zakup samochodu używanego - negocjacje ceny

Cena wywoławcza za samochód - bez względu na to, czy jest to samochód używany, czy też zupełnie nowe auto - nie jest ostateczna: prawie każdy sprzedający ustala sobie minimalną kwotę, jaką chciałby uzyskać za swój samochód, jednakże celowo podnosi cenę początkową, tak, aby potem można było ją obniżyć w trakcie negocjacji.

Wniosek z tego jest prosty - zawsze próbuj negocjować cenę! Targowanie ceny auta to nie tylko rytuał, ale i źródło satysfakcji dla handlujących. Jeśli nie skorzystasz z możliwości negocjacji ceny, sprzedający zarobi więcej, niż założył.

Targowanie się przy zakupie samochodu używanego będzie tym bardziej uzasadnione, jeśli w trakcie jego oględzin wypatrzyłeś usterki, z miejsca narażające Cię na poniesienie dodatkowych kosztów (np. zużyte, konieczne do wymiany opony lub wymagający uszczelnienia silnik)

Przed negocjacjami dokładnie określ maksymalną cenę, którą jesteś w stanie zapłacić za samochód - jednakże początkowo absolutnie jej nie ujawniaj - a dopiero potem ustal początkową cenę dla sprzedającego. Nigdy nie zakładaj "ten, albo żaden" - postaraj się przygotować sobie kilka innych atrakcyjnych ofert sprzedaży.

Negocjacje to sztuka - sztuka odczytywania emocji przeciwnika, dostrzegania wszelkich zmian w jego nastawieniu. Doskonały negocjator doprowadza do obustronnej korzyści i satysfakcji - każda strona powinna poczuć się zwycięzcą. Nieudolność w negocjowaniu i nieznajomość podstawowych technik, sprawia, że możesz stać się ofiarą bardziej sprytnego sprzedającego.

Nikt nie chce niczego oddawać innym za darmo, jednakże bez rezygnacji z części swoich początkowych żądań nie ma możliwości osiągnięcia kompromisu - dlatego niezwykle ważne jest ustalenie początkowej ceny za samochód - zawyżonej przez sprzedającego i zaniżonej przez kupującego.

Najlepszym sposobem umożliwiającym ustępowanie, jest technika polegająca na stopniowej i nieregularnej rezygnacji ze swoich żądań. Wymaga to z Twojej strony ogromnego wyczucia. Polegaj na swojej intuicji, postaraj się delikatnie wybadać uległość sprzedającego, jednak nie bądź zbyt natrętny. Nie śpiesz się, nie denerwuj - spokój i opanowanie to najlepsze zalecenia dla kupującego.

Pamiętaj - nie oszczędzaj na diagnostyce, sprawdź samochód bardzo starannie, wręcz perfekcyjnie. Wszelkie wykryte wady mogą okazać się podstawą do nowych negocjacji, a Ty zaoszczędzisz sobie późniejszych przykrych niespodzianek. Jeśli w trakcie profesjonalnej diagnostyki zostaną wykryte poważne usterki, możesz zmienić swoją decyzję.

 
Auto nowe czy używane? Skąd wziąć pieniądze?
Nowe autoPrzed powyższym dylematem stoją setki tysięcy kierowców, którzy decydują się na zmianę dotychcz
Czy każdy nadaje się do sprowadzania aut?
Sprowadzenie autaNikt chyba nie powie, że nigdy nie widział ogłoszenia które informowało nas o s
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...