1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Zakup samochodu używanego - negocjacje ceny

Cena wywoławcza za samochód - bez względu na to, czy jest to samochód używany, czy też zupełnie nowe auto - nie jest ostateczna: prawie każdy sprzedający ustala sobie minimalną kwotę, jaką chciałby uzyskać za swój samochód, jednakże celowo podnosi cenę początkową, tak, aby potem można było ją obniżyć w trakcie negocjacji.

Wniosek z tego jest prosty - zawsze próbuj negocjować cenę! Targowanie ceny auta to nie tylko rytuał, ale i źródło satysfakcji dla handlujących. Jeśli nie skorzystasz z możliwości negocjacji ceny, sprzedający zarobi więcej, niż założył.

Targowanie się przy zakupie samochodu używanego będzie tym bardziej uzasadnione, jeśli w trakcie jego oględzin wypatrzyłeś usterki, z miejsca narażające Cię na poniesienie dodatkowych kosztów (np. zużyte, konieczne do wymiany opony lub wymagający uszczelnienia silnik)

Przed negocjacjami dokładnie określ maksymalną cenę, którą jesteś w stanie zapłacić za samochód - jednakże początkowo absolutnie jej nie ujawniaj - a dopiero potem ustal początkową cenę dla sprzedającego. Nigdy nie zakładaj "ten, albo żaden" - postaraj się przygotować sobie kilka innych atrakcyjnych ofert sprzedaży.

Negocjacje to sztuka - sztuka odczytywania emocji przeciwnika, dostrzegania wszelkich zmian w jego nastawieniu. Doskonały negocjator doprowadza do obustronnej korzyści i satysfakcji - każda strona powinna poczuć się zwycięzcą. Nieudolność w negocjowaniu i nieznajomość podstawowych technik, sprawia, że możesz stać się ofiarą bardziej sprytnego sprzedającego.

Nikt nie chce niczego oddawać innym za darmo, jednakże bez rezygnacji z części swoich początkowych żądań nie ma możliwości osiągnięcia kompromisu - dlatego niezwykle ważne jest ustalenie początkowej ceny za samochód - zawyżonej przez sprzedającego i zaniżonej przez kupującego.

Najlepszym sposobem umożliwiającym ustępowanie, jest technika polegająca na stopniowej i nieregularnej rezygnacji ze swoich żądań. Wymaga to z Twojej strony ogromnego wyczucia. Polegaj na swojej intuicji, postaraj się delikatnie wybadać uległość sprzedającego, jednak nie bądź zbyt natrętny. Nie śpiesz się, nie denerwuj - spokój i opanowanie to najlepsze zalecenia dla kupującego.

Pamiętaj - nie oszczędzaj na diagnostyce, sprawdź samochód bardzo starannie, wręcz perfekcyjnie. Wszelkie wykryte wady mogą okazać się podstawą do nowych negocjacji, a Ty zaoszczędzisz sobie późniejszych przykrych niespodzianek. Jeśli w trakcie profesjonalnej diagnostyki zostaną wykryte poważne usterki, możesz zmienić swoją decyzję.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...