Wynajem samochodu - kiedy się zdecydować?

Wynajem samochoduKto może być zainteresowany wynajmem długoterminowym?

Obecnie na rynku mamy dwie oferty wynajmu samochodów i busów: krótkoterminowy i długoterminowy. Ta pierwsza zainteresuje zapewne bardziej osoby, wykorzystujące samochód do celów prywatnych, z formy długoterminowej będą raczej zadowolone firmy.

Na dzień dzisiejszy długoterminowy wynajmem samochodów cieszy się dużą popularnością wśród firm transportowych, a także tych, dla których pracują przedstawiciele handlowi.

Zalety wynajmu długoterminowego - serwisowanie

Atutem wynajmu długoterminowego jest opieka, jaką firma wypożyczająca roztacza nad wynajętym autem. Dzięki temu właściciel nie jest obciążony naprawami pogwarancyjnymi. Wypożyczalnia dba również o ubezpieczenie auta, remonty powypadkowe, zmianę opon i serwisowanie. Wypożyczalnie aut są zainteresowane tym, aby samochód był sprawny jak najdłużej. Na wypadek awarii, możemy jednak liczyć na auto zastępcze.

Opłaty za wynajem

Najważniejszą zaletą długoterminowego wynajmu samochodu jest stała miesięczna opłata i możemy mieć pewność, że nie ulegnie ona zmianie, a wynajmujący ma prawo do zaliczenia rat do kosztów uzyskania przychodu. Wynajem długoterminowy to jak na razie tańsze rozwiązanie. W przypadku wynajmu krótkoterminowego stawki mogą ulec zwiększeniu.

Istotnym czynnikiem wpływającym na opłatę za wynajem samochodu jest długość wynajmu, ale także klasa samochodu. Duży wpływ na ostateczny koszt wynajmu ma także sposób użytkowania przez nas auta. Im większe ryzyko szybszej eksploatacji, tym najprawdopodobniej wyższa stawka za wynajem. Na pewno ważnym czynnikiem jest też częstotliwość wypadków w trakcie eksploatacji. Może się bowiem zdarzyć, że firma po kilku incydentach zechce podnieść stawkę.

Jakość wynajmowanych samochodów

Oferta, jaką dysponują firmy, jest niezwykle bogata. Znajdują się w niej najczęściej samochody kompaktowe, luksusowe i klasy A. Wypożyczalnie aut dbają, aby samochody były w jak najlepszym stanie. W żadnym wypadku nie dopuszczają do wynajmu aut, które mogłyby ulegać ciągłym awariom. Jakość buduje przecież prestiż firmy. Niezadowolony klient to taki, który więcej nie skorzysta z usług firmy. Auta są serwisowane na bieżąco przez specjalistów w dziedzinie i przechodzą ścisłą kontrolę, także z uwagi na bezpieczeństwo klientów. Z dużą pieczołowitością dbają także o wyposażenie aut, ale także o dopasowanie oferty do indywidualnego klienta.

Czy musimy dbać o wynajmowany samochód?

Oczywiście jak najbardziej. Fakt, że samochód serwisuje za nas firma wynajmująca nie oznacza, że nie musimy dbać o samochód. Zapewne podczas podpisywaniu umowy najmu zostaną określone warunki korzystania z samochodu. Na pewno nie możemy dokonywać jakichkolwiek zmian w aucie bez uprzedniego ustalenia z firmą wypożyczającą. Jeśli korzystamy z auta w sposób niezgodny z tym, co zostało ustalone w umowie, możemy się liczyć z przedterminowym wypowiedzeniem umowy.

Wynajem busów

Bus to doskonała alternatywa dla osób, które chcą uniknąć wypożyczania autokaru, który jest opcją o wiele kosztowniejszą. Nie zawsze potrzebujemy przecież transportu dla 40 czy 50 osób. Wynajmując busa, możemy sporo zaoszczędzić, nie będąc zmuszonym do wyjazdu kilkoma samochodami osobowymi. To doskonały środek transportu w przypadku takich okoliczności jak wesele, imprezy okolicznościowe, zjazdy, czy wycieczki integracyjne. Ale to również wspaniały środek transportu podczas wakacji. Możemy również skorzystać wtedy z wynajmu długoterminowego. W ofercie wielu firm znajdują się takie, które mieszczą od 7 - 8 osób. Dla licznej rodziny może to być naprawdę komfortowe rozwiązanie.

Wynajem samochodów osobowych - korzyści

Wynajmowany samochód to gwarancja oszczędności i poczucia niezależności. Mając samochód pod domem czy firmą wiemy, że możemy z niego skorzystać w każdej najbardziej palącej sytuacji. Nie musimy prosić o pomoc znajomych i bliskich. Jeśli dany środek transportu nie zadowoli nas, zawsze po wygaśnięciu umowy możemy wynająć inny.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...