swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wynajem busów, wypożyczalnia busówWiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się jakie zasoby posiada i jak je może wykorzystać. Takim dostępnym zasobem bardzo często jest samochód typu bus. Z jego pomocą można oferować dowóz towarów oraz przewóz osób. W dzisiejszych czasach warto zdecydować się na działalność przewóz osób, gdyż jest na nią duży popyt.

Swoje usługi można oferować na regularnych liniach jeżdżąc codziennie z miasta A do miasta B. Można także oferować wynajem busów na życzenie z którego korzystać będą zarówno firmy jak i osoby prywatne.

Firmy oraz instytucje zwykle wynajmują busy na wyjazdy integracyjne oraz na szkolenia. Jeśli chodzi o osoby prywatne to wynajem busów jest wykorzystywany na przykład wtedy gdy duża rodzina chce pojechać busem na wesele do sąsiedniego miasta.

Różne grupy nieformalne wynajmują busy także w celach turystycznych aby pojechać nim na przykład w góry podczas długiego weekendu. Najbardziej opłacany teraz jest jednak wynajem busów, które dowożą Polaków do prac sezonowych za granicę. Takie busy kursują najczęściej do Niemiec. Koszt dla jednej osoby to kilkaset złotych w obydwie strony.

Właściciele busów promują swoje usługi na przykład na portalach społecznościowych. Znajdują się tam zdjęcia samochodów, informacje o ich wyposażeniu, cennik oraz warunki wynajmu. Do tych ostatnich zaliczają się warunki, jakie musi spełnić osoba wypożyczająca, szczegóły dotyczące wynajmu i użytkowania auta, informacje o zwrocie pojazdu, płatnościach i kaucji zwrotnej, uszkodzeniach i utratach pojazdu oraz karach umownych.

Wynajem krótkoterminowy to korzystanie z samochodu do 24 godzin. Można więc wynająć wygodny bus na transfer z lotniska lub samochód do przetransportowania bagaży podczas przeprowadzki. Wynajem średnioterminowy jest najpopularniejszy i oferuje korzystanie z aut od jednego dnia do 24 miesięcy. Można więc zdecydować się na wynajęcie busa na potrzeby firmy i korzystać z niego według własnego uznania. Wielu klientów decyduje się również na wynajem długoterminowy i korzysta z oferowanych samochodów dłużej niż 2 lata. Tacy odbiorcy mogą zwykle liczyć na atrakcyjne rabaty. Ze swojej strony firmy wypożyczające samochody gwarantują zadowolenie z wynajętych samochodów oraz w pełni profesjonalną obsługę.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...