2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wynajem busów, wypożyczalnia busówWiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się jakie zasoby posiada i jak je może wykorzystać. Takim dostępnym zasobem bardzo często jest samochód typu bus. Z jego pomocą można oferować dowóz towarów oraz przewóz osób. W dzisiejszych czasach warto zdecydować się na działalność przewóz osób, gdyż jest na nią duży popyt.

Swoje usługi można oferować na regularnych liniach jeżdżąc codziennie z miasta A do miasta B. Można także oferować wynajem busów na życzenie z którego korzystać będą zarówno firmy jak i osoby prywatne.

Firmy oraz instytucje zwykle wynajmują busy na wyjazdy integracyjne oraz na szkolenia. Jeśli chodzi o osoby prywatne to wynajem busów jest wykorzystywany na przykład wtedy gdy duża rodzina chce pojechać busem na wesele do sąsiedniego miasta.

Różne grupy nieformalne wynajmują busy także w celach turystycznych aby pojechać nim na przykład w góry podczas długiego weekendu. Najbardziej opłacany teraz jest jednak wynajem busów, które dowożą Polaków do prac sezonowych za granicę. Takie busy kursują najczęściej do Niemiec. Koszt dla jednej osoby to kilkaset złotych w obydwie strony.

Właściciele busów promują swoje usługi na przykład na portalach społecznościowych. Znajdują się tam zdjęcia samochodów, informacje o ich wyposażeniu, cennik oraz warunki wynajmu. Do tych ostatnich zaliczają się warunki, jakie musi spełnić osoba wypożyczająca, szczegóły dotyczące wynajmu i użytkowania auta, informacje o zwrocie pojazdu, płatnościach i kaucji zwrotnej, uszkodzeniach i utratach pojazdu oraz karach umownych.

Wynajem krótkoterminowy to korzystanie z samochodu do 24 godzin. Można więc wynająć wygodny bus na transfer z lotniska lub samochód do przetransportowania bagaży podczas przeprowadzki. Wynajem średnioterminowy jest najpopularniejszy i oferuje korzystanie z aut od jednego dnia do 24 miesięcy. Można więc zdecydować się na wynajęcie busa na potrzeby firmy i korzystać z niego według własnego uznania. Wielu klientów decyduje się również na wynajem długoterminowy i korzysta z oferowanych samochodów dłużej niż 2 lata. Tacy odbiorcy mogą zwykle liczyć na atrakcyjne rabaty. Ze swojej strony firmy wypożyczające samochody gwarantują zadowolenie z wynajętych samochodów oraz w pełni profesjonalną obsługę.

 
Jak wypożyczyć samochochód?
Wypożyczalnie samochodowe są coraz popularniejszą opcją wśród osób wybierających się na wakacje lub często podróżują
Wynajem samochodów dla osób fizycznych
Wynajmowanie samochodów jest typowo zagranicznym pomysłem, który powoli, lecz skutecznie zaczyna się przyjmować w nasz