Volkswagen Golf - pojazd dla każdego

Volkswagen GolfModel samochodu jakim jest Volkswagen Golf produkowany był od roku 1974 r. i już wtedy był uznawany za jeden z najlepszych modeli pojazdów osobowych które jeździły po europejskich drogach. W kategoriach ekonomiczności, wygody i ceny zajmował najwyższe miejsca na listach dealerów samochodowych a pod względem rodzajów dostępnych modeli silnika i designu nie ustępował nawet włoskiemu koncernowi FIAT czy równie popularnej firmie Citroen.

Ten pierwszy model "Golfa" został szybko zmodernizowany na potrzeby szybko rosnącemu popytowi na towary luksusowe i w 1983 roku zaczęto produkować już pojazdy o nazwie Volkswagen Golf II. Jednak mało osób wie, że wersja pierwszej generacji (Golf I) była produkowana aż do roku 2009 r., ale tylko na rynek Afrykański (RPA).

Drugi model "Golfa" skupił się w większości na powiększeniu gabarytów pojazdu oraz na podrasowaniu silnika, tak by sprostał wymagającym kierowcom którzy lubią "depnąć pedał". Mowa oczywiście o znakomitej wersji silnika GTI 16V 139KM z roku 1985. Powiększono również bagażnik, gdyż jak przystało na kompaktowy model samochodu rodzinnego, miejsce na walizki także się musiało znaleźć.

Następny model znany pod nazwą "Golf III" jest do dziś uważany za jeden z najpopularniejszych pojazdów europejskich. W 1992 roku otrzymał nawet nagrodę Samochód Roku. W tym oto modelu zastosowano już rozwiązania które są praktykowane w motoryzacji do dnia dzisiejszego. Uznany przez fachowców, sześciocylindrowy silnik VR6 (2. 8l) został wyprodukowany głównie dla osób ze smykałką sportowca. Model tego samochodu jest często spotykany na rajdach w Polsce (Rajd Wisły, Rajd Śląski i inne).

Obecnie najnowszy model Volkswagena Golfa to numer VII i już dziś wiemy że jest godnym następcom swoich starszych braci. Zdecydowaną i niepodważalną zaletą tej marki pojazdów jest duża prostota naprawy samochodu, łatwość w obsłudze podstawowych zabiegów serwisowych (wymiana oleju, żarówek w lampach, klocków hamulcowych itp.) oraz co najważniejsze dostępność części zamiennych. Śmiało można stwierdzić, że Volkswagen Golf to marka samochodu dla każdego.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...