1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczenie samochodu w Polsce

Ubezpieczenie samochoduPolska jako państwo wyszczególniła przepisy dotyczące ubezpieczenia samochodu. Podobnie jak w Unii Europejskiej tak i w Polsce samochód trzeba obowiązkowo ubezpieczyć. Sytuacja ta dotyczy również tych aut, które stoją w garażu i nie są używane. Kolejnym ważnym punktem jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej samochodu, nazywanej polisą OC, zawsze kiedy wsiadamy do auta. Istnieje jeszcze kilka punktów, o których powinieneś wiedzieć jeśli jesteś posiadaczem samochodu w Polsce.

Więcej…
 
Ubezpieczenie OC - zmiany

Ubezpieczenie OCKierowcy nie muszą już nadmiernie obawiać się, że czeka ich opłata za podwójne ubezpieczenie OC. Tak mogło dotychczas zdarzyć się w sytuacji, gdy ktoś zapomniał o rozwiązaniu poprzedniej umowy ubezpieczeniowej, a podpisał kolejną z inną firmą.

11 lutego weszły w życie zmiany, dzięki którym wpadnięcie w podobną pułapkę będzie łatwiejsze do uniknięcia. Kupując używane auto, ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie, a nie tylko w ciągu pierwszych trzydziestu dni od dokonania zakupu.

Więcej…
 
Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochód

Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochódKażdy z nas posiada jakieś przedmioty w jego ocenie wartościowe. Dom, samochód czy wyposażenie mieszkania to tylko nieliczne przykłady. Narażone są one na wiele, często niezależnych od nas czynników, mogących prowadzić do ich zniszczenia czy utraty.

Często zakup ich poprzedzony był wieloletnim oszczędzaniem, wspieraliśmy się kredytami bankowymi, które prawdopodobnie jeszcze spłacamy. Czy pomyśleliśmy o zapoznaniu się z ofertą ubezpieczenia majątkowego? Pewnie tak, tylko jak wybrać właściwe, odpowiadające naszym potrzebom i zagrożeniom które mogą nas spotkać?

Więcej…
 
Więcej artykułów…

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...