2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczenie OC - zmiany

Ubezpieczenie OCKierowcy nie muszą już nadmiernie obawiać się, że czeka ich opłata za podwójne ubezpieczenie OC. Tak mogło dotychczas zdarzyć się w sytuacji, gdy ktoś zapomniał o rozwiązaniu poprzedniej umowy ubezpieczeniowej, a podpisał kolejną z inną firmą.

11 lutego weszły w życie zmiany, dzięki którym wpadnięcie w podobną pułapkę będzie łatwiejsze do uniknięcia. Kupując używane auto, ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie, a nie tylko w ciągu pierwszych trzydziestu dni od dokonania zakupu.

Więcej…
 
Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochód

Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochódKażdy z nas posiada jakieś przedmioty w jego ocenie wartościowe. Dom, samochód czy wyposażenie mieszkania to tylko nieliczne przykłady. Narażone są one na wiele, często niezależnych od nas czynników, mogących prowadzić do ich zniszczenia czy utraty.

Często zakup ich poprzedzony był wieloletnim oszczędzaniem, wspieraliśmy się kredytami bankowymi, które prawdopodobnie jeszcze spłacamy. Czy pomyśleliśmy o zapoznaniu się z ofertą ubezpieczenia majątkowego? Pewnie tak, tylko jak wybrać właściwe, odpowiadające naszym potrzebom i zagrożeniom które mogą nas spotkać?

Więcej…
 
Ubezpieczenie OC samochodu

Polisa ubezpieczenia OC samochodu. Rzeszom kierowców ubezpieczenia komunikacyjne towarzyszą niemal codziennie. Część z nich to początkujący kierowcy, którzy nierzadko nie wiedza jakie mają z tego tytułu obowiązki oraz prawa.

Mogą oni całymi latami tkwić w nieświadomości. Podstawowe informacje o ubezpieczeniach samochodowych należałoby przekazywać już na kursie prawa jazdy. Kierowca, który nie rozumie czym jest OC nie powinien być dopuszczony do ruchu. Do najczęściej kupowanych ubezpieczeń należy obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC oraz m. in. AC czy assistance.

Więcej…