Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczenie samochodu w Polsce

Ubezpieczenie samochoduPolska jako państwo wyszczególniła przepisy dotyczące ubezpieczenia samochodu. Podobnie jak w Unii Europejskiej tak i w Polsce samochód trzeba obowiązkowo ubezpieczyć. Sytuacja ta dotyczy również tych aut, które stoją w garażu i nie są używane. Kolejnym ważnym punktem jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej samochodu, nazywanej polisą OC, zawsze kiedy wsiadamy do auta. Istnieje jeszcze kilka punktów, o których powinieneś wiedzieć jeśli jesteś posiadaczem samochodu w Polsce.

Więcej…
 
Ubezpieczenie OC - zmiany

Ubezpieczenie OCKierowcy nie muszą już nadmiernie obawiać się, że czeka ich opłata za podwójne ubezpieczenie OC. Tak mogło dotychczas zdarzyć się w sytuacji, gdy ktoś zapomniał o rozwiązaniu poprzedniej umowy ubezpieczeniowej, a podpisał kolejną z inną firmą.

11 lutego weszły w życie zmiany, dzięki którym wpadnięcie w podobną pułapkę będzie łatwiejsze do uniknięcia. Kupując używane auto, ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie, a nie tylko w ciągu pierwszych trzydziestu dni od dokonania zakupu.

Więcej…
 
Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochód

Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochódKażdy z nas posiada jakieś przedmioty w jego ocenie wartościowe. Dom, samochód czy wyposażenie mieszkania to tylko nieliczne przykłady. Narażone są one na wiele, często niezależnych od nas czynników, mogących prowadzić do ich zniszczenia czy utraty.

Często zakup ich poprzedzony był wieloletnim oszczędzaniem, wspieraliśmy się kredytami bankowymi, które prawdopodobnie jeszcze spłacamy. Czy pomyśleliśmy o zapoznaniu się z ofertą ubezpieczenia majątkowego? Pewnie tak, tylko jak wybrać właściwe, odpowiadające naszym potrzebom i zagrożeniom które mogą nas spotkać?

Więcej…
 
Więcej artykułów…

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...