swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Ubezpieczenie samochodu w Polsce

Ubezpieczenie samochoduPolska jako państwo wyszczególniła przepisy dotyczące ubezpieczenia samochodu. Podobnie jak w Unii Europejskiej tak i w Polsce samochód trzeba obowiązkowo ubezpieczyć. Sytuacja ta dotyczy również tych aut, które stoją w garażu i nie są używane. Kolejnym ważnym punktem jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej samochodu, nazywanej polisą OC, zawsze kiedy wsiadamy do auta. Istnieje jeszcze kilka punktów, o których powinieneś wiedzieć jeśli jesteś posiadaczem samochodu w Polsce.

Ubezpieczenie samochodu w Polsce jest obowiązkowe i każdy właściciel tego transportu powinien mieć ważną polisę OC. Polisa OC ma za zadanie chronić właściciela auta w przypadku szkód, wówczas finanse zostaną sprowadzone właśnie z polisy ubezpieczeniowej samochodu. Decyduje o tym państwo za sprawą Ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Zatem ubezpieczenie samochodu w Polsce jest koniecznością, o której wiedzą niemal wszyscy kierowcy. Jakie są jeszcze ważne szczegóły?

Nieużywane auto przez właściciela również jest objęte obowiązkiem ubezpieczenia. Nawet jeśli samochód nie był wyprowadzany w ruch uliczny od wielu lat, prawo nakazuje aby był ubezpieczony. Jedynym samochodem, który nie wymaga ubezpieczenia jest auto nierejestrowane, jednak ono oznacza łamanie prawa państwa polskiego. Kary za brak polisy OC, która byłaby ważna stają się coraz wyższe. 2017 rok opracował kary za brak ważnego ubezpieczenia samochodu na wysokość 4000złotych za 14-dniową przerwę w ubezpieczeniu auta. Nie muszą spłacać takich kwot osoby, które postanowiły samochód zezłomować, a następnie wyrejestrować bądź zmienić rejestrację na auto zabytkowe.

Bak ubezpieczenia samochodu może stwierdzić kilka organów ścigania. Brak OC może sprawdzić już nie tylko policjant podczas kontroli drogowej. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny administruje ubezpieczenia samochodów w Polsce za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego. System ten monitoruje ważność ubezpieczeń OC w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych. Oprogramowanie komputerowe umożliwia przeprowadzanie kontroli drogowych z częstotliwością kilkunastu razy w ciągu roku. Takie rozwiązanie skutkuje nie tylko złapaniem osób, które nie mają ważnej polisy ubezpieczeniowej OC podczas tradycyjnej kontroli drogowej ale również tych aut, które nigdy nie opuściły garażu ale są zarejestrowane i nie są zabytkowe. Jest tak, ponieważ trudno jest wyjaśnić i udowodnić, że dany pojazd nie był używany przez długi okres czasu.

Polska to kraj, w którym ubezpieczenie samochodu wymaga nie tylko posiadania polisy ubezpieczeniowej OC, ale również noszenia jej ze sobą, brak tego dokumentu może skutkować zapłatą 50 złotych. Jeżeli zapomni zarówno polisy OC, dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy, wówczas mandat wzrasta do 150 złotych. Współcześnie kierowcy mogą legitymować się za pomocą wydrukowanego dokumentu. Certyfikat ten otrzymują od Ubezpieczyciela w formie elektronicznej na elektroniczną skrzynkę pocztową, w skrócie nazywaną email. Zwiększa to szybkość realizacji, wystarczy mieć email, komputer oraz drukarkę, tusz i kartkę papieru. Jest to oszczędność czasu na czekaniu aż listonosz przyniesie wszystkie dokumenty polisowe. Dodatkowym plusem jest, że nie trzeba się martwić, że dokumenty się zgubi. Tego typu certyfikat można drukować wiele razy.

Polisa ubezpieczeniowa samochodu jest przypisana do kierowcy, nie pojazdu, w Polsce istnieje system zniżek za bezszkodową jazdę. Dlatego jeśli spowodujesz wypadek innym samochodem niż właśnie ubezpieczyłeś i tak dostaniesz na swoje konto punkty karne, które uniemożliwią Tobie zdobycie zniżki na polisę OC.

Na koniec jedna ważna uwaga: Pilnuj terminów! Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Polsce wymaga umowy. Taka postać porozumienia przedłuża się automatycznie chyba, że zrezygnujesz z polisy. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Jeżeli ostatnia składka za rok nie zostanie spłacona w całości, to automatyczne ubezpieczenie przestaje obowiązywać ubezpieczyciela Twojego transportu. Jeżeli auto, które kupiłeś było czyjeś, musisz pamiętać aby od końca ważności jego polisy zawrzeć nową umowę na siebie. Zakład ubezpieczeniowy nie ma obowiązku informowania nas, że wygasa ważność naszej umowy. Karę zapłaci ubezpieczony nie ubezpieczający, dlatego pilnowanie terminów leży w naszej gestii.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...