2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Ubezpieczenie samochodu w Polsce

Ubezpieczenie samochoduPolska jako państwo wyszczególniła przepisy dotyczące ubezpieczenia samochodu. Podobnie jak w Unii Europejskiej tak i w Polsce samochód trzeba obowiązkowo ubezpieczyć. Sytuacja ta dotyczy również tych aut, które stoją w garażu i nie są używane. Kolejnym ważnym punktem jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej samochodu, nazywanej polisą OC, zawsze kiedy wsiadamy do auta. Istnieje jeszcze kilka punktów, o których powinieneś wiedzieć jeśli jesteś posiadaczem samochodu w Polsce.

Ubezpieczenie samochodu w Polsce jest obowiązkowe i każdy właściciel tego transportu powinien mieć ważną polisę OC. Polisa OC ma za zadanie chronić właściciela auta w przypadku szkód, wówczas finanse zostaną sprowadzone właśnie z polisy ubezpieczeniowej samochodu. Decyduje o tym państwo za sprawą Ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Zatem ubezpieczenie samochodu w Polsce jest koniecznością, o której wiedzą niemal wszyscy kierowcy. Jakie są jeszcze ważne szczegóły?

Nieużywane auto przez właściciela również jest objęte obowiązkiem ubezpieczenia. Nawet jeśli samochód nie był wyprowadzany w ruch uliczny od wielu lat, prawo nakazuje aby był ubezpieczony. Jedynym samochodem, który nie wymaga ubezpieczenia jest auto nierejestrowane, jednak ono oznacza łamanie prawa państwa polskiego. Kary za brak polisy OC, która byłaby ważna stają się coraz wyższe. 2017 rok opracował kary za brak ważnego ubezpieczenia samochodu na wysokość 4000złotych za 14-dniową przerwę w ubezpieczeniu auta. Nie muszą spłacać takich kwot osoby, które postanowiły samochód zezłomować, a następnie wyrejestrować bądź zmienić rejestrację na auto zabytkowe.

Bak ubezpieczenia samochodu może stwierdzić kilka organów ścigania. Brak OC może sprawdzić już nie tylko policjant podczas kontroli drogowej. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny administruje ubezpieczenia samochodów w Polsce za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego. System ten monitoruje ważność ubezpieczeń OC w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych. Oprogramowanie komputerowe umożliwia przeprowadzanie kontroli drogowych z częstotliwością kilkunastu razy w ciągu roku. Takie rozwiązanie skutkuje nie tylko złapaniem osób, które nie mają ważnej polisy ubezpieczeniowej OC podczas tradycyjnej kontroli drogowej ale również tych aut, które nigdy nie opuściły garażu ale są zarejestrowane i nie są zabytkowe. Jest tak, ponieważ trudno jest wyjaśnić i udowodnić, że dany pojazd nie był używany przez długi okres czasu.

Polska to kraj, w którym ubezpieczenie samochodu wymaga nie tylko posiadania polisy ubezpieczeniowej OC, ale również noszenia jej ze sobą, brak tego dokumentu może skutkować zapłatą 50 złotych. Jeżeli zapomni zarówno polisy OC, dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy, wówczas mandat wzrasta do 150 złotych. Współcześnie kierowcy mogą legitymować się za pomocą wydrukowanego dokumentu. Certyfikat ten otrzymują od Ubezpieczyciela w formie elektronicznej na elektroniczną skrzynkę pocztową, w skrócie nazywaną email. Zwiększa to szybkość realizacji, wystarczy mieć email, komputer oraz drukarkę, tusz i kartkę papieru. Jest to oszczędność czasu na czekaniu aż listonosz przyniesie wszystkie dokumenty polisowe. Dodatkowym plusem jest, że nie trzeba się martwić, że dokumenty się zgubi. Tego typu certyfikat można drukować wiele razy.

Polisa ubezpieczeniowa samochodu jest przypisana do kierowcy, nie pojazdu, w Polsce istnieje system zniżek za bezszkodową jazdę. Dlatego jeśli spowodujesz wypadek innym samochodem niż właśnie ubezpieczyłeś i tak dostaniesz na swoje konto punkty karne, które uniemożliwią Tobie zdobycie zniżki na polisę OC.

Na koniec jedna ważna uwaga: Pilnuj terminów! Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu w Polsce wymaga umowy. Taka postać porozumienia przedłuża się automatycznie chyba, że zrezygnujesz z polisy. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Jeżeli ostatnia składka za rok nie zostanie spłacona w całości, to automatyczne ubezpieczenie przestaje obowiązywać ubezpieczyciela Twojego transportu. Jeżeli auto, które kupiłeś było czyjeś, musisz pamiętać aby od końca ważności jego polisy zawrzeć nową umowę na siebie. Zakład ubezpieczeniowy nie ma obowiązku informowania nas, że wygasa ważność naszej umowy. Karę zapłaci ubezpieczony nie ubezpieczający, dlatego pilnowanie terminów leży w naszej gestii.

 
Ubezpieczenie OC - zmiany
Ubezpieczenie OCKierowcy nie muszą już nadmiernie obawiać się, że czeka ich opłata za podwójne ubezpiec
Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochód
Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochódKażdy z nas posiada jakieś przedmioty w jego ocenie wart
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...