Ubezpieczenie OC - zmiany

Ubezpieczenie OCKierowcy nie muszą już nadmiernie obawiać się, że czeka ich opłata za podwójne ubezpieczenie OC. Tak mogło dotychczas zdarzyć się w sytuacji, gdy ktoś zapomniał o rozwiązaniu poprzedniej umowy ubezpieczeniowej, a podpisał kolejną z inną firmą.

11 lutego weszły w życie zmiany, dzięki którym wpadnięcie w podobną pułapkę będzie łatwiejsze do uniknięcia. Kupując używane auto, ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie, a nie tylko w ciągu pierwszych trzydziestu dni od dokonania zakupu.

Ponadto, umowa nie będzie przedłużana automatycznie. Jeśli nie zostanie wypowiedziana wcześniej - wygaśnie. Jednocześnie firmy ubezpieczeniowe mają odtąd obowiązek informowania o zbliżającym się terminie automatycznego przedłużenia naszej umowy i szczegółach jej warunków (m. in. wysokości składki). Klient, który kupi ubezpieczenie OC na odległość (przez telefon lub internet) zyska trzydzieści dni na odstąpienie od umowy.

Natomiast w przypadku sprzedaży auta skraca się okres, w którym należy poinformować firmę ubezpieczeniową o zbyciu samochodu (do czternastu dni). Od początku stycznia więcej zapłacą ci, którzy zapomnieli, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Kara za jego brak w przypadku samochodów osobowych wynosi obecnie 3 tysiące złotych.

Skup aut powypadkowych

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...