Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochód

Ubezpieczenia majątkowe - dom, samochódKażdy z nas posiada jakieś przedmioty w jego ocenie wartościowe. Dom, samochód czy wyposażenie mieszkania to tylko nieliczne przykłady. Narażone są one na wiele, często niezależnych od nas czynników, mogących prowadzić do ich zniszczenia czy utraty.

Często zakup ich poprzedzony był wieloletnim oszczędzaniem, wspieraliśmy się kredytami bankowymi, które prawdopodobnie jeszcze spłacamy. Czy pomyśleliśmy o zapoznaniu się z ofertą ubezpieczenia majątkowego? Pewnie tak, tylko jak wybrać właściwe, odpowiadające naszym potrzebom i zagrożeniom które mogą nas spotkać?

Rynek ubezpieczeniowy jest ogromny, a reklamy prześcigają się w zachwalaniu ubezpieczenia majątkowego danego towarzystwa. Z pomocą przychodzą nam rankingi zamieszczane co jakiś czas w branżowych portalach internetowych bądź czasopismach. Stamtąd jesteśmy w stanie uzyskać podstawowe informacje o różnicach w cenie, zakresie ochrony, czy o ilości pozytywnie rozpatrzonych wniosków o wypłatę odszkodowania z polisy ubezpieczenia majątkowego. Jeśli wybierzemy już towarzystwo ubezpieczeniowe, pozostaje nam rozważyć zakres ochrony jakie dana polisa oferuje. Kradzież, dewastacja, czynniki atmosferyczne, nieuwaga sąsiada zalewającego nam mieszkanie.

Niebezpieczeństw jest cały wachlarz, a z mediów codziennie dowiadujemy się o co najmniej kilku przypadkach przykrych wydarzeń dotykających mieszkańców, naszej okolicy czy kraju. Wyobraźmy sobie że ktoś kradnie nam samochód, czy powoduje znaczne szkody w mieszkaniu np. zalewając je. A może w naszym gniazdku powstanie zwarcie i w mieszkaniu wybuchnie pożar? Czy mamy polisę ubezpieczenia majątkowego? Jeśli tak, w razie przytoczonych powyżej wypadków, możemy spać spokojne. Jeśli nie, pomyślmy ile będzie nas kosztowało odtworzenie zniszczonego majątku. Być może pozostaniemy tylko z kredytem do spłaty, a po nowym telewizorze pozostanie nam tylko puste miejsce na ścianie.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...