Typy ubezpieczeń komunikacyjnych

UbezpieczeniePosiadanie auta, to nie tylko przyjemności. Na głowie właściciela ciąży też wiele obowiązków. Jednym z nich jest ubezpieczenie samochodu. Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią obecnie największy sektor rynku ubezpieczeń w Polsce. Na rynku ubezpieczeń, dostępnych jest wiele produktów. Najważniejszym z nich jest ubezpieczenie OC.

Bez takiego ubezpieczenia nie mamy prawa pojawiać się na drodze. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, chroni przede wszystkim nas, naszych pasażerów, oraz inne osoby z którymi mamy styczność w czasie podróży i którym zagraża nasze auto, a zatem również innych kierowców i pieszych. W przypadku wyrządzenia szkody, to nasza polisa OC zapewnia wypłatę odszkodowania i pokrywa koszty leczenia.

Jeśli chcemy ubezpieczyć nasze auto, odpowiednim dla nas produktem będzie ubezpieczenie autocasco AC. Jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe, które obejmuje naprawę naszego auta, jeśli ulegnie wypadkowi z naszej własnej winy. Ubezpieczenie autocasco AC chroni nas również w przypadku kradzieży samochodu. Jeżeli chcemy dodatkowo ubezpieczyć nasz samochód na wypadek awarii i zapewnić sobie darmową pomoc drogową w czasie podróży, możemy dokupić ubezpieczenie Assistance.

Zanim jednak wydamy na nie pieniądze, sprawdźmy, czy nie posiadamy już takiego ubezpieczenia. Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych dodaje ubezpieczenie Assistance gratis do polisy OC lub AC.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym typem ubezpieczeń komunikacyjnych jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Ten rodzaj ubezpieczenia gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci lub uszczerbku zdrowia zarówno kierowcy jak i pasażerów. Ubezpieczenie NNW należy do ubezpieczeń komunikacyjnych nieobowiązkowych, ale mimo tego, jest bardzo popularne wśród kierowców.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...