Trwa zima - zadbaj o auto

Trwa zima - zadbaj o autoZa oknami zima wre - w końcu. Czekaliśmy na nią wiele miesięcy, ale pojawiła się i pewnie znów, jak zwykle, zaskoczyła drogowców.

Niech nie zaskoczy i Ciebie! Bądź do niej przygotowany. Przede wszystkim pamiętaj, że zima to trudna pora roku i niedzielni kierowcy mogą sobie w niesprzyjających warunkach nie poradzić. Zdecydowanie realizuj zasadę ograniczonego zaufania, gdyż nigdy nie wiadomo, czy samochód przed lub za Tobą nie wpadnie w poślizg.

Kolejny krok. Pamiętaj, aby sprawdzić czy masz aktualne ubezpieczenie samochodu! Jazda bez ważnego OC jest nie tyle niebezpieczna, co nieroztropna i nieodpowiedzialna! Od stycznia 2012 roku za brak tego ubezpieczenia grozi jeszcze większa kara, niż wcześniej. Chyba nie chcesz wyjmować ze swojej kieszeni kilku tysięcy złotych? I to w dobrym założeniu, jeśli nie spowodujesz wypadku, kolizji, gdy po prostu nic Ci się nie stanie. Gorzej jest w sytuacji, gdy będziesz uczestnikiem wypadku drogowego. Wtedy nie tylko będziesz musiał naprawić swój samochód sam, to jeszcze będziesz musiał pokryć szkody pozostałych członków zdarzenia. Jeśli trafisz do szpitala, możesz zapomnieć o tym, co to jest ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie to jest niezwykle ważne, jak widzisz, nie lekceważ tego i już teraz sięgnij do dowodu rejestracyjnego i sprawdź, do kiedy jest ważne.

Kolejna kwestia - zimowy płyn do spryskiwaczy, borygo do chłodnik, odmrażacz do zamka, saperka w bagażniku i wiele innych. Nie będę tu już wspominać o tym, że opony zimowe powinieneś był wymienić już przed grudniem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - biegnij je zmienić! Jeśli wozisz w aucie dziecko, pomyśl o tym, aby zawsze mieć przy sobie koc i w razie dłuższych wypadów, również termos z gorącą herbata. Nigdy nie wiesz, kiedy zepsuje Ci się samochód. A czekanie na pomoc drogową może trwać w nieskończoność. Lepiej więc będzie się na to przygotować. Jeśli często jeździsz po miejscach zaśnieżonych, być może konieczne będą łańcuchy śniegowe - schowaj je do bagażnika, zawsze da Ci to bezpieczeństwo.

Jak widać, zima nigdy nie była i nigdy nie będzie porą roku, podczas której dobrze się jeździ. Dlatego lepiej się do niej przygotować, aby później uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...