1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Transport mrożonek

Transport mrożonekProfesjonalny transport mrożonek powinien być organizowany zgodnie z normami i zasadami. Mają one na celu przewożenie żywności w warunkach, które nie zagrożą produktom i nie doprowadzą do ich zepsucia.

Niezbędne jest pamiętanie o temperaturze, jakiej należy przestrzegać przy transportowaniu określonych produktów. Możliwe jest jej określone wzrastanie o kilka stopni w szczególnych warunkach, ale na krótki czas.

Najniższej temperatury wymaga przewożenie produktów głęboko zamrożonych, między innymi ryb, warzyw czy frytek. Temperatura powinna wynosić około minus 20 stopni. W przypadku mięsa temperatura może być nieco wyższa, około minus 15 czy nawet minus 10 stopni. Aby transport w temperaturze kontrolowanej przebiegał bez zakłóceń, należy zaangażować w niego profesjonalistów. Niezbędne jest oczywiście posiadanie odpowiednich środków transportu do przewożenia tego typu produktów. Najodpowiedniejsze będą chłodnie, czyli nowoczesne samochody do transportowania głęboko zamrożonych towarów.

Firma transportowa

Istnieje wiele klas chłodni, które określają dostosowanie ich do transportowania konkretnych rodzajów mrożonek. Specjalistycznym typem takich pojazdów są chłodnie typu doppelstock. Są one wyposażone w specjalne szyny na bocznych ściankach. Na górze zamontowane są belki, dające możliwość regulowania wysokości. Dzięki temu można załadować naczepę dwupoziomowo, co jest naprawdę praktyczne. Na górnej palecie można z powodzeniem przewozić produkty lekkie, takie jak mrożonki, między innymi owoce czy warzywa. Bardzo funkcjonalne jest także umieszczanie tam kwiatów. Do przewozu mrożonek polecane są również chłodnie multitemperaturowe.

Pozwalają one na osiągniecie różnej temperatury w obrębie jednej naczepy chłodniczej. Dzięki temu można w niej przewozić mrożonki, wymagające odmiennych temperatur. Utrzymywanie różnych wartości temperatur jest możliwe dzięki zastosowaniu regulowanej przekładni we wnętrzu chłodni. W wielu przypadkach stosuje się również chłodnie multitemperaturowe typu doppelstock.

 • Źródło: https://www.markland.com.pl/
 •  

  Popularne

  Nissan GT-R na torze (wideo)

  Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

  Toyota FT-86 II Concept (wideo)

  Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

  Długo oczekiwane premiery

  W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

  Nowości na rynku motoryzacyjnym

  Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

  Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

  Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

  Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

  Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

  Skup samochodów powypadkowych

  Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

  Skup samochodów używanych

  Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...