Toyota wygrała

14Toyota wygrała pierwszy wyścig w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Alex Wurz i Nicolas Lapierre na torze Interlagos w brazylijskim Sao Paulo, w swoim trzecim starcie w barwach japońskiego zespołu, zostawili w pokonanym polu oba samochody Audi.

Jest to niemałym zaskoczeniem zważywszy na fakt, że zespół z Ingolstadt posiada olbrzymie doświadczenie zebrane dzięki startom w mistrzostwach w ostatnich latach. Po odejściu największego rywala - zespołu Peugeot - wydawało się, że nikt nie zagrozi dominacji Audi i wygrają oni wszystkie wyścigi.

Fani byli bardzo rozczarowani, ponieważ Peugeot był jedynym teamem będącym w stanie walczyć jak równy z równym z niemieckim producentem. Walka w kolejnym sezonie zapowiadała się jednostronnie. Jednak ku radości kibiców, Toyota w swoim debiutanckim sezonie prezentuje się nadspodziewanie dobrze, co musiało zaowocować zwycięstwem w wyścigu.

Luka po Peugeot została wypełniona, a patrząc na dyspozycję japońskiego teamu, można spodziewać się wielu ciekawych wyścigów w sezonie 2013. Audi do tej pory wystawiało 2 samochody R18 - jeden model Ultra (konwencjonalny diesel) i jeden napęd hybrydowy (e-tron quattro). Po szokującej porażce szefostwo zespołu postanowiło w pozostałych wyścigach sezonu wystawiać 2 modele e-tron quattro, które do tej pory prezentowały się lepiej od Ultra.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...