1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Teoretyczny egzamin na prawo jazdy - zasady

Jak poradzić sobie z nowymi przepisami? Czyli wszystko o egzaminie teoretycznym.

Od stycznia 2015 roku, szkolenie teoretyczne można odbywać w szkole lub uczyć się samemu w domowym zaciszu.

W szkole nauki jazdy zasady przedstawiają się następująco:

  • - warunkiem ukończenia szkolenia jest uczestnictwo w 80% zajęć teoretycznych
  • - odbycie wszystkich wymaganych jazd, które można rozpocząć po odbyci 80% szkolenia w sali
  • - odbycie nie mniej niż 4 godzin zajęć z udzielania pierwszej pomocy
  • - zdanie egzaminu wewnętrznego

Część egzaminu teoretycznego (państwowego) obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej, w tym: 10 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tutaj egzaminowani otrzymują 3 punkty za każdą prawidłową odpowiedź. Następnie pojawia się 6 pytań o średnim znaczeniu (po 2 punkty za prawidłową odpowiedź). Kolejne pytania, a jest ich 4, mają status niskich dla bezpieczeństwa w ruchu (stąd po 1 punkcie za prawidłową odpowiedź). Druga część zawiera 12 pytań z wiedzy tzw. specjalistycznej, czyli 6 pytań o wysokim znaczeniu (po 3 punkty), 4 pytania o średnim znaczeniu (po 2 punkty za prawidłowy wybór), 2 pytania o niskim znaczeniu (po 1 punkcie).

Warto tutaj dodać, że każde pytanie zawiera tylko 1 prawidłową odpowiedź.

Odpowiedzi TAK lub NIE w przypadku pytań podstawowych: na przeczytanie treści osoba egzaminowana ma 20 sekund, czas na zapoznanie się z filmem i 15 sekund na udzielenie odpowiedzi.
W przypadku pytań z wiedzy specjalistycznej to odpowiedzi A, B lub C. Na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi przeznaczone jest 50 sekund Suma punktów możliwych to 74. Wynik pozytywny można uzyskać po osiągnięciu 68 punktów.

Szkoły nauki jazdy zapewniają podręczniki. Są one aktualizowane i zazwyczaj podzielone na działy: zawierający przepisy drogowe, technika kierowania pojazdem, zarys budowy samochodu oraz dział dodatkowy zawierający zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...