2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Teoretyczny egzamin na prawo jazdy - zasady

Jak poradzić sobie z nowymi przepisami? Czyli wszystko o egzaminie teoretycznym.

Od stycznia 2015 roku, szkolenie teoretyczne można odbywać w szkole lub uczyć się samemu w domowym zaciszu.

W szkole nauki jazdy zasady przedstawiają się następująco:

  • - warunkiem ukończenia szkolenia jest uczestnictwo w 80% zajęć teoretycznych
  • - odbycie wszystkich wymaganych jazd, które można rozpocząć po odbyci 80% szkolenia w sali
  • - odbycie nie mniej niż 4 godzin zajęć z udzielania pierwszej pomocy
  • - zdanie egzaminu wewnętrznego

Część egzaminu teoretycznego (państwowego) obejmuje 20 pytań z wiedzy podstawowej, w tym: 10 pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tutaj egzaminowani otrzymują 3 punkty za każdą prawidłową odpowiedź. Następnie pojawia się 6 pytań o średnim znaczeniu (po 2 punkty za prawidłową odpowiedź). Kolejne pytania, a jest ich 4, mają status niskich dla bezpieczeństwa w ruchu (stąd po 1 punkcie za prawidłową odpowiedź). Druga część zawiera 12 pytań z wiedzy tzw. specjalistycznej, czyli 6 pytań o wysokim znaczeniu (po 3 punkty), 4 pytania o średnim znaczeniu (po 2 punkty za prawidłowy wybór), 2 pytania o niskim znaczeniu (po 1 punkcie).

Warto tutaj dodać, że każde pytanie zawiera tylko 1 prawidłową odpowiedź.

Odpowiedzi TAK lub NIE w przypadku pytań podstawowych: na przeczytanie treści osoba egzaminowana ma 20 sekund, czas na zapoznanie się z filmem i 15 sekund na udzielenie odpowiedzi.
W przypadku pytań z wiedzy specjalistycznej to odpowiedzi A, B lub C. Na przeczytanie i udzielenie odpowiedzi przeznaczone jest 50 sekund Suma punktów możliwych to 74. Wynik pozytywny można uzyskać po osiągnięciu 68 punktów.

Szkoły nauki jazdy zapewniają podręczniki. Są one aktualizowane i zazwyczaj podzielone na działy: zawierający przepisy drogowe, technika kierowania pojazdem, zarys budowy samochodu oraz dział dodatkowy zawierający zasady udzielania pierwszej pomocy.

 
Mandaty - co o nich trzeba wiedzieć?
Mandat może zaskoczyć każdego użytkownika samochodu lub motoru. Dlatego warto dowiedzieć się jak wyglądają procedury z
Prawa kupującego w Internecie - motoryzacja
Człowiek współczesny coraz częściej kupuje rzeczy przez internet. Warto wiedzieć jakie ma prawa klient internetowy w