2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Sposoby na sprzedaż samochodu - skup samochodów

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Skomplikowana procedura sprzedaży na własną rękę

Osoba, decydująca się na samodzielne zamieszczenie ogłoszenia sprzedażowego na portalu motoryzacyjnym powinna pamiętać, że obliguje ją to do odpowiedniego przygotowania merytorycznego i praktycznego w wielu aspektach. W pierwszej kolejności, niezbędne jest wykreowanie pozytywnego wizerunku samochodu. Należy więc posprzątać jego wnętrze, dokładnie umyć i oczyścić karoserię oraz zatuszować ewentualne zarysowania, wgniecenia i inne niedoskonałości. Niejednokrotnie konieczne staje się przeprowadzenie napraw i wymiany uszkodzonych części na nowe. Zabiegi te wymagają nie tylko zaangażowania i poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, lecz również wiedzy odnoszącej się do sposobu pielęgnacji samochodu. Odpowiednio przygotowane auto gotowe jest do prezentacji potencjalnym nabywcom.

Do ogłoszenia, zamieszczanego w internecie należy dołączyć atrakcyjne fotografie auta oraz informacje o jego rzeczywistym stanie technicznym, ewentualnych usterkach oraz uszkodzeniach, wynikających ze stłuczek. Nie warto konfabulować i koloryzować, gdyż może to zniechęcić potencjalnych kupców samochodu - szczerość i autentyczność oferty okazują się niejednokrotnie kluczem do satysfakcjonującej sprzedaży. W podobnym sposobie sprzedaży auta niezbędne staje się sporządzenie stosownej umowy oraz dopełnienie wszelkich wymaganych formalności.

Sprzedając auto na własną rękę należy przygotować się na konieczność licznych konsultacji i spotkań z osobami zainteresowanymi kupnem. Wymaga to sporej dyspozycyjności i cierpliwości, która nie jest cechą każdego.

Sprzedaż samochodu do komisu - czy się opłaca?

Kolejnym sposobem na sprzedaż auta jest skorzystanie z usług komisów samochodowych, które przyjmują pojazdy, spełniające określone kryteria i wymagania techniczne. Oddanie auta do komisu również warto poprzedzić czynnościami, wspomagającymi jego atrakcyjną prezentację, jednak należy liczyć się z faktem przebywania pojazdu w niejednokrotnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych, co po pewnym czasie obniży jego wartość wizualną. Wiele komisów przetrzymuje auta pod gołym niebem, gdzie oczekują one na zainteresowanie kupców. Finalizacja sprzedaży może się odwlekać, co nie jest korzystne oraz zadowalające dla osób, którym zależy na szybkości uzyskania pieniędzy za auto. Istnieją jednak alternatywne i szybsze sposoby na sprzedaż samochodu - jednym z nich jest nawiązanie kontaktu ze skupem aut.

Skup samochodów - szybka, profesjonalna i skuteczna sprzedaż auta

Podstawową zaletą sprzedaży samochodu w skupie samochodów jest zniwelowanie konieczności realizowania procedur, wymienionych powyżej. Podobne firmy nabywają bowiem auta w rozmaitym stanie, nie jest więc niezbędne przygotowywanie samochodu do prezentacji. Również wygoda takiej transakcji jest niezaprzeczalna. Przebiega ona bowiem wyjątkowo szybko - w odpowiedzi na kontakt telefoniczny, przedstawiciel skupu przyjeżdża we wskazane miejsce, gdzie dokonuje oględzin auta i w oparciu o uzyskane informacje oferuje kwotę, jaką skup może zapłacić za pojazd. Po ustaleniu zadowalającej sumy, sporządzana jest umowa oraz finalizowana jest transakcja. Pieniądze za sprzedaż samochodu można otrzymać w formie gotówkowej lub przelewem, na podane konto bankowe. Co ważne, wszelkie formalności realizowane są przez skup, co ułatwia sprzedaż i ogranicza zaangażowanie osoby sprzedającej.

Wydaje się więc, że skup aut za gotówkę to rozwiązanie dla właścicieli pojazdów, którzy preferują szybkie i efektywne transakcje. Podobna opcja sprawdza się także w odniesieniu do sprzedaży samochodów uszkodzonych, powypadkowych oraz mało atrakcyjnych dla potencjalnych nabywców. Skupy samochodowe ograniczają wymagania selekcyjne do minimum, dlatego praktycznie każde auto może zostać im odsprzedane, za niejednokrotnie korzystne stawki.

Podsumowując, chcąc sprzedać samochód należy rozważyć dostępne alternatywy i wybrać spośród nich najbardziej optymalną opcję. Dla właścicieli sprzedawanych samochodów zazwyczaj ważna jest szybkość i skuteczność przedsięwzięcia, stad wielu z nich decyduje się na skorzystanie z oferty skupu samochodów. To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne z uwagi na swoją niepodważalną wygodę, a nowo powstające firmy oferują konkurencyjne ceny i zachęcające udogodnienia. Z tego względu sprzedaż samochodów stopniowo ewoluuje, cechując się zauważalną tendencją do dominacji skupów aut za gotówkę. Najwyraźniej kluczem do sukcesu staje się efektywność współpracy i krótki czas jej finalizowania.

 
Samochód nowy kontra używany?
Używany samochódAuto nowe czy używane? Większość Polaków kupuje samochody używane chociaż jeżeli
4 elementy wyposażania dodatkowego które powinny znaleźć się w każdym samochodzie
Dodatkowe wyposażenieOd wielu już lat decyzja o zakupie samochodu nie kończy się na wyborze
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...