Sportowe cztery kółka

Przypomnijmy sobie jako męska część społeczeństwa jak za czasów dzieciństwa czy też młodości nie marzyliśmy o własnym aucie. Była to najczęściej wizja pięknego czerwonego pojazdu z dużym spoilerem i basowo brzmiącym wydechem, który przy dodaniu gazu wciskałby nas w fotel niczym rakieta kosmiczna. Czy takie auta mają sens w realnym życiu?

Jeżeli potrzebujemy auta, które przewiezie nas z punktu A do punktu B czy też zawiezie naszą rodzinę na upragnione wakacje, nie robiąc przy tym drenażu portfela to trafiliśmy pod niewłaściwy adres. Auta sportowe są piękne, mocne, ale zazwyczaj też drogie w zakupie, niepraktyczne i kosztowne w utrzymaniu.

Czy potrzebne nam wielkie lśniące 18-calowe felgi do normalnej jazdy? Owszem, może i wyglądają zjawiskowo, ale są bardzo drogie oraz powodują szybsze zużycie opon, a dodatkowo podwyższają konsumpcję paliwa i wpływają negatywnie na komfort jazdy.

"A ile to ma mocy?" ktoś powie. Sportowa fura musi mieć duży silnik i stado koni pod maską. Ja się pytam po co? Żeby zaimponować innym, że znikamy komuś we wstecznym lusterku? Jakim kosztem, w imię czego? Jeżeli potrzebujemy po prostu pokazać się komuś na mieście i nie mamy co zrobić z pieniędzmi, to jak najbardziej jest w tym sens. Tylko należy zwrócić uwagę na fakt, iż na polskich drogach nie wykorzystamy w pełni potencjału takiego pojazdu, bo najzwyczajniej w świecie nie mamy do tego odpowiedniej infrastruktury. Zostają do dyspozycji tory wyścigowe lub zamknięte lotniska, no ale tam już mało kto nas raczej zauważy.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...