1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Spalanie - ile kosztuje eksploatacja samochodu

26Spalanie to jedno z podstawowych kryteriów, którymi kierują się Polacy przy zakupie samochodów. Trzeba jednak wiedzieć, że wcale nie jest to czynnik jedyny warty rozważenia.

Mało tego, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to czynnik mniej istotny, bo wydatki ponoszone na paliwo, zwłaszcza w przypadku samochodów eksploatowanych w prywatnych rękach, wcale nie są tak istotne, jak mogłoby się wydawać.

Nie tylko spalanie samochodów używanych przekłada się na koszty ich eksploatacji, ale także ceny części zamiennych, koszty serwisowania i napraw, ubezpieczenia i podatki... Słowem, opłat jest znacznie więcej, a rynek samochodów używanych kusi. Przy obecnych bardzo wysokich cenach nowych samochodów znacznie bardziej opłacalne wydaje się poszukania auta kilkuletniego, ale za to już o kilkadziesiąt procent tańszego, a przy tym wciąż jeszcze dającego nadzieję na dalszą umiarkowanie bezproblemową eksploatację.

Jeśli chodzi o spalanie, błędem jest też twierdzenie, że im mniejszy silnik, tym niższe spalanie. Można tu przytoczyć przykład archaicznej jednostki napędzającej Fiata 126p - 0,6-litrowy silniczek wymagał w zależności od stylu jazdy nawet 8-10 litrów benzyny na 100 kilometrów. Tymczasem nowoczesne jednostki, montowane w znacznie cięższych i znacznie większych samochodach, na dodatek dysponujące pojemnościami 1,6-2,0 l potrafią w wielu wypadkach zadowolić się ledwie połową podanych wyżej wartości. W przypadku samochodów z silnikiem diesla efektywne spalanie może być jeszcze niższe.

Jeszcze inną stronę zagadnienia stanowią samochody hybrydowe, z reguły łączące tradycyjny silnik spalinowy z elektrycznym agregatem, w zależności od modelu napędu przenoszącym moc na którąś z osi bądź też jedynie wspomagającym drugi z silników. Tam także warto zwrócić uwagę na spalanie - pierwsze toyoty prius, mimo że znacznie droższe od tradycyjnych odpowiedników, nie oferowały wcale tak niskiego spalania, by z ekonomicznego punktu widzenia ich zakup uznać za opłacalny. Niemniej jednak to właśnie japońskie hybrydy podbiły serce celebrytów i gwiazd wielkiego ekranu.

A przecież propozycji nie brakuje - jest jeszcze Honda Jazz Hybrid, Lexus CT 200h, Opel Ampera i wiele innych samochodów posiadających napęd hybrydowy o zauważalnie niższym apetycie na paliwo. Wreszcie i sama Toyota poczyniła spore postępy, wprowadzając na rynek kolejne generacje coraz lepszego już Priusa. Nadal jednak trzeba przejechać wiele tysięcy kilometrów, zanim wyższy koszt zakupu samochodu hybrydowego uda się zrekompensować niższym spalaniem.

 • eskupsamochodow.com.pl
 •  

  Popularne

  Nissan GT-R na torze (wideo)

  Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

  Toyota FT-86 II Concept (wideo)

  Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

  Długo oczekiwane premiery

  W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

  Nowości na rynku motoryzacyjnym

  Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

  Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

  Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

  Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

  Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

  Skup samochodów powypadkowych

  Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

  Skup samochodów używanych

  Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...