Smog samochodowy w Chinach

Smog samochodowyWedług najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych, Chiny zostały największym trucicielem na świecie.

Ich gospodarka wytwarza najwięcej związków szkodliwych dla środowiska naturalnego, a samochody z chińskimi tablicami rejestracyjnymi emitują do atmosfery więcej zanieczyszczeń, niż wszystkie europejskie pojazdy razem wzięte. Dane te zaniepokoiły nie tylko opinię publiczną na całym świecie, ale również i chiński rząd. Zapowiedział on, że podejmie szybkie działania mające zmienić ten stan rzeczy.

Poważnym kłopotem chińskich miast jest zalegający nad nimi smog, potrafiący na długie tygodnie zakryć całkowicie słońce. Szacuje się, że miliony osób przez to choruje na schorzenia dróg oddechowych. Władze Pekinu, nie widząc innego rozwiązania, wprowadziły zakaz wjazdu do miasta w dni parzyste tych samochodów, których tablice rejestracyjne również kończą się na taką cyfrę.

To nietypowe rozwiązanie spowodowało, iż ruch miejski zmniejszył się z dnia na dzień o połowę. Jednakże na pierwsze efekty takich działań przyjdzie jeszcze poczekać długie miesiące, bowiem atmosfera ziemska nie oczyści się z dnia na dzień. Jak pacjent wychodzący z poważnej choroby.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...