2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych.

W XXI wieku samochody odgrywają bardzo dużą rolę w naszym życiu, w pewnym stopniu je ułatwiając. Liczba samochodów ulega ciągłemu wzrostowi, co powoduje także wzrost kolizji i wypadków. W roku 2013 policyjne statystyki dostępne na ich oficjalnej stronie zarejestrowały 35 847 wypadków drogowych.

W przypadku kolizji naprawa uszkodzonego samochodu nie dostarczy nam tylu nerwów oraz kosztów jak przeżycie poważnego wypadku. W wyniku którego uszkodzenia samochodu są tak duże, że naprawa samochodów powypadkowych przewyższa koszt zakupu kolejnego pojazdu. W tym momencie mamy do wyboru trzy opcje, mianowicie naprawa samochodu za wszelką cenę, złomowanie auta lub sprzedaż firmie, która zajmuje się skupem samochodów powypadkowych. Oczywiście możemy skorzystać także z pieniędzy przyznanych nam z ubezpieczenia. Jednak musimy się liczyć z tym, że zakłady ubezpieczeniowe bardzo często wyceniając samochód powypadkowy zaniżają wartość naprawy. Ponadto należy zwrócić uwagę na stan pojazdu, ponieważ mimo naprawy może zostać nadal zakwalifikowany do samochodów stwarzających zagrożenie na drogach i niezdolnych do jazdy. Ważnym elementem jest także nasze bezpieczeństwo, mianowicie pojazd, który uległ wypadkowi jest już tak mocno wyeksploatowany, że poruszanie się nim jest dodatkowym zagrożeniem.

W tym przypadku najlepiej skorzystać z usług firmy - skup samochodów powypadkowych. Jest to najkorzystniejsze wyjście z zaistniałej sytuacji. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży możemy śmiało dołożyć na zakup kolejnego pojazdu. Firmy działające w tej branży skupują samochody różnego rodzaju na przykład osobowe, terenowe, dostawcze i wiele innych. A także nie ma ograniczeń, co do marek pojazdów.

Jedynym ograniczeniem jest wiek samochodu, który jest ściśle określony przez przedsiębiorstwo. Oczywiste jest, iż im młodszy samochód tym jego cena jest wyższa. Przeszkodą nie jest również wielkość uszkodzeń. Widząc nasz pojazd tuż po wypadku z masową ilością uszkodzeń dochodzimy do wniosku, że nadaje się on jedynie na złom. Jest to jednak bardzo mylące. Jako pierwsze powinniśmy zgłosić się do skupu i posłuchać opinii wyceniającego. W większości firm tego typu to sam wyceniający przyjeżdża do nas (plus autolaweta), co jest wielkim ułatwieniem w przypadku, gdy nasz samochód w wyniku wypadku nie jeździ. Pracownik skupu po rzetelnej wycenie przedstawi nam cenę samochodu, za jaką firma jest w stanie go od nas odkupić. W większości kwota ta jest wyższa niż w przypadku oddania pojazdu powypadkowego na złom, gdzie jak wiadomo samochód musimy dostarczyć sami. Gdy zdecydujemy się na sprzedaż firma zajmująca się skupem podpisze z nami umowę kupna-sprzedaży.

Podsumowując, aby w miarę korzystnie pozbyć się samochodu powypadkowego musimy dokładnie przeanalizować dwa dostępne warianty. Nie należy nic oceniać na własną rękę. To, co nam się wydaje słuszne na pierwszy rzut oka nie zawsze finalnie takie jest.

 
Bądź eko, oddaj stary samochód tam gdzie jego miejsce
Życie w modnym stylu eko nabiera tempa, nie tylko nauczyliśmy korzystać się z papierowych torebek zami
Kupno taniego, używanego samochodu
Samochody używanePostanowiliście zmienić samochód, albo w końcu uzbieraliście pieniądze, aby ku