Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych.

W XXI wieku samochody odgrywają bardzo dużą rolę w naszym życiu, w pewnym stopniu je ułatwiając. Liczba samochodów ulega ciągłemu wzrostowi, co powoduje także wzrost kolizji i wypadków. W roku 2013 policyjne statystyki dostępne na ich oficjalnej stronie zarejestrowały 35 847 wypadków drogowych.

W przypadku kolizji naprawa uszkodzonego samochodu nie dostarczy nam tylu nerwów oraz kosztów jak przeżycie poważnego wypadku. W wyniku którego uszkodzenia samochodu są tak duże, że naprawa samochodów powypadkowych przewyższa koszt zakupu kolejnego pojazdu. W tym momencie mamy do wyboru trzy opcje, mianowicie naprawa samochodu za wszelką cenę, złomowanie auta lub sprzedaż firmie, która zajmuje się skupem samochodów powypadkowych. Oczywiście możemy skorzystać także z pieniędzy przyznanych nam z ubezpieczenia. Jednak musimy się liczyć z tym, że zakłady ubezpieczeniowe bardzo często wyceniając samochód powypadkowy zaniżają wartość naprawy. Ponadto należy zwrócić uwagę na stan pojazdu, ponieważ mimo naprawy może zostać nadal zakwalifikowany do samochodów stwarzających zagrożenie na drogach i niezdolnych do jazdy. Ważnym elementem jest także nasze bezpieczeństwo, mianowicie pojazd, który uległ wypadkowi jest już tak mocno wyeksploatowany, że poruszanie się nim jest dodatkowym zagrożeniem.

W tym przypadku najlepiej skorzystać z usług firmy - skup samochodów powypadkowych. Jest to najkorzystniejsze wyjście z zaistniałej sytuacji. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży możemy śmiało dołożyć na zakup kolejnego pojazdu. Firmy działające w tej branży skupują samochody różnego rodzaju na przykład osobowe, terenowe, dostawcze i wiele innych. A także nie ma ograniczeń, co do marek pojazdów.

Jedynym ograniczeniem jest wiek samochodu, który jest ściśle określony przez przedsiębiorstwo. Oczywiste jest, iż im młodszy samochód tym jego cena jest wyższa. Przeszkodą nie jest również wielkość uszkodzeń. Widząc nasz pojazd tuż po wypadku z masową ilością uszkodzeń dochodzimy do wniosku, że nadaje się on jedynie na złom. Jest to jednak bardzo mylące. Jako pierwsze powinniśmy zgłosić się do skupu i posłuchać opinii wyceniającego. W większości firm tego typu to sam wyceniający przyjeżdża do nas (plus autolaweta), co jest wielkim ułatwieniem w przypadku, gdy nasz samochód w wyniku wypadku nie jeździ. Pracownik skupu po rzetelnej wycenie przedstawi nam cenę samochodu, za jaką firma jest w stanie go od nas odkupić. W większości kwota ta jest wyższa niż w przypadku oddania pojazdu powypadkowego na złom, gdzie jak wiadomo samochód musimy dostarczyć sami. Gdy zdecydujemy się na sprzedaż firma zajmująca się skupem podpisze z nami umowę kupna-sprzedaży.

Podsumowując, aby w miarę korzystnie pozbyć się samochodu powypadkowego musimy dokładnie przeanalizować dwa dostępne warianty. Nie należy nic oceniać na własną rękę. To, co nam się wydaje słuszne na pierwszy rzut oka nie zawsze finalnie takie jest.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...