Ciekawe samochody z czasów PRLu

Amatorów sportowych aut i cennych klasyków jest w naszym kraju coraz więcej. W Gdyni na przykład znajduje się Muzeum Motoryzacji, w którym możemy oglądać kilkadziesiąt aut będących imponującymi pamiątkami swoich czasów, takich jak pierwsze Fordy czy początkowy Rolls - Royce. Coraz więcej jest też hobbystów, dla których skupowanie i odnawianie klasycznych aut stanowi pasję.

Ciekawe jest na przykład to, jak w ostatnich latach zmieniło się podejście do wytworów motoryzacji PRLu takich jak Syreny czy Warszawy. Jazda nimi przestała stanowić powód do wstydu, zaczęły natomiast stanowić obiekt westchnień wielu kolekcjonerów. W ostatnich latach mieliśmy nawet do czynienia ze wskrzeszeniem idei Syreny Sport - auta o naprawdę interesującym wyglądzie, które jednak nigdy nie weszło do masowej produkcji.
Co jakiś czas pojawiają się też wiadomości o tym, że nowe Syreny czy nowe Warszawy mają pojawić się na rynku, ich projekty robią jednak niezbyt przyjemne wrażenie - są toporne i pod względem wdzięku o całe lata świetlne odbiegają od swoich pierwowzorów.

Co zrobić, aby przywrócić blask starej Warszawie? Po pierwsze zadbać o to, co znajduje się pod maską i o cały układ jezdny. Potem można zająć się karoserią. Dobrym pomysłem może okazać się na przykład ceramiczne zabezpieczenie lakieru, dzięki któremu nie tylko uchronimy zabytkową mieszankę przed dalszym niszczeniem, ale również nadamy jej blasku, który sprawi, że nabierze efektownego, świeżego wyglądu. Warszawy i Syreny powoli znikają z naszych dróg. Podobnie jak duże i małe Fiaty, Polonezy, oraz zagraniczne auta które pamiętamy z komunistycznych czasów, jak Trabanty czy Wartburgi.

 • Źródło: http://autouzywane.net.pl/
 •  

  Popularne

  Król miasta - Suzuki Swift S

  Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

  Nissan GT-R na torze (wideo)

  Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

  Toyota FT-86 II Concept (wideo)

  Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

  Długo oczekiwane premiery

  W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

  Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

  Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

  Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

  Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

  Skup samochodów powypadkowych

  Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

  Skup samochodów używanych

  Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...