1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Ciekawe samochody z czasów PRLu

Amatorów sportowych aut i cennych klasyków jest w naszym kraju coraz więcej. W Gdyni na przykład znajduje się Muzeum Motoryzacji, w którym możemy oglądać kilkadziesiąt aut będących imponującymi pamiątkami swoich czasów, takich jak pierwsze Fordy czy początkowy Rolls - Royce. Coraz więcej jest też hobbystów, dla których skupowanie i odnawianie klasycznych aut stanowi pasję.

Ciekawe jest na przykład to, jak w ostatnich latach zmieniło się podejście do wytworów motoryzacji PRLu takich jak Syreny czy Warszawy. Jazda nimi przestała stanowić powód do wstydu, zaczęły natomiast stanowić obiekt westchnień wielu kolekcjonerów. W ostatnich latach mieliśmy nawet do czynienia ze wskrzeszeniem idei Syreny Sport - auta o naprawdę interesującym wyglądzie, które jednak nigdy nie weszło do masowej produkcji.
Co jakiś czas pojawiają się też wiadomości o tym, że nowe Syreny czy nowe Warszawy mają pojawić się na rynku, ich projekty robią jednak niezbyt przyjemne wrażenie - są toporne i pod względem wdzięku o całe lata świetlne odbiegają od swoich pierwowzorów.

Co zrobić, aby przywrócić blask starej Warszawie? Po pierwsze zadbać o to, co znajduje się pod maską i o cały układ jezdny. Potem można zająć się karoserią. Dobrym pomysłem może okazać się na przykład ceramiczne zabezpieczenie lakieru, dzięki któremu nie tylko uchronimy zabytkową mieszankę przed dalszym niszczeniem, ale również nadamy jej blasku, który sprawi, że nabierze efektownego, świeżego wyglądu. Warszawy i Syreny powoli znikają z naszych dróg. Podobnie jak duże i małe Fiaty, Polonezy, oraz zagraniczne auta które pamiętamy z komunistycznych czasów, jak Trabanty czy Wartburgi.

 • Źródło: http://autouzywane.net.pl/
 •  

  Popularne

  Nissan GT-R na torze (wideo)

  Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

  Toyota FT-86 II Concept (wideo)

  Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

  Długo oczekiwane premiery

  W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

  Nowości na rynku motoryzacyjnym

  Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

  Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

  Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

  Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

  Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

  Skup samochodów powypadkowych

  Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

  Skup samochodów używanych

  Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...