1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

JDM

jdm.jpg

JDM - Japan Domestic Market, czyli dosłownie tłumacząc Japoński rynek krajowy. Skrót ten z początku oznaczał samochody przeznaczone na rynek japoński lecz z czasem również przybrał on nowego znaczenia.

Teraz oznacza on również styl tuningu aut japońskich. Styl ten stał się dla wielu obiektem pożądania, a nawet pewną odmianą religii. Jego głównym założeniem jest upodabnianie aut to ich odpowiedników sprzedawanych w Japonii, dlatego że samochody sprzedawane na tamtym rynku zawsze były lepiej wyposażone, a przede wszystkim posiadały większą moc.

Samochody, które są przerabiane według tego stylu często przechodzą kompletną przemianę, ponieważ wymieniane są nawet najdrobniejsze elementy wnętrza np. dywaniki jak i kompletne zawieszenia i jednostki napędowe. Większość tych modyfikacji ma za zadanie podniesienie osiągów auta i przystosowanie do wyścigów lub driftu lecz samochody są przerabiane także pod kątem wyglądu. I tu widać całkiem odmienne nurty JDM-u. Najważniejszym elementem są stylowe dodatki, próżno tu szukać ogromnych spojlerów czy felg. Jeśli samochód nie będzie służył do driftu to silnik najczęściej przechodzi mniejsze zmiany jak zmiana filtra powietrza, czy układu dolotowego. W takich przypadkach częściej robiony jest swap, czyli przekładka silnika z innego auta, najczęściej takiego samego lub podobnego modelu w celu zwiększenia mocy. Sam osprzęt silnika jak i pozostałem elementy muszą pochodzić od renomowanego japońskiego producenta jak np. HKS, Greddy, A’pexi, Skunk2, Mugen, czy Nismo. Liczą się więc zarówno osiągi jak i styl.

Samochody, które najczęściej są przerabiane to: Honda Civic, Honda Accord, Honda CRX, Honda S2000, Nissan 240sx, Nissan 200sx, Nissan Silvia, czy Mazda RX-7. Teraz kilka zdjęć samochodów przerobionych według tego stylu:

Źródło: superstreetonline.com

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...