Samochód z USA - ekstrawagancja czy doskonały wybór?

Samochód z USASamochód rodem z USA - ekstrawagancja, szaleństwo czy może doskonały wybór? Jak powszechnie wiadomo, motoryzacja w Stanach Zjednoczonych jest czymś, czego nie można zaobserwować na starym kontynencie.

"Na całym świecie człowiek szuka różnych ułatwień, aby nie wychodzić z domu. W Ameryce zrobiono wszystko, aby nie wysiadać z auta."

Te dwa zdania definiują pewien obszar życia Amerykanów, wiele rzeczy w USA można załatwić bez wychodzenia z samochodu. Kupić jedzenie - bez problemu, wypłacić pieniądze - nic prostszego, wysłać list - ależ bardzo proszę.

To zjawisko w pewien sposób determinuje nam amerykańskie podejście do motoryzacji. Teraz porównajmy to z naszymi europejskimi samochodami.

Małe, ciasne, sztywne, często z klekoczącym silnikiem diesla - a gdzie przyjemność z podróżowania? Gdzie poczucie, że w swoim aucie jesteśmy niemal jak w domu.

Te różnice kulturowe sprawiają, że rynki motoryzacyjne USA i Europy bardzo się różnią i prawdopodobnie już nigdy nie upodobnią się do siebie. W tej sytuacji nasuwa się pytanie, czy dlatego, że mieszkam w Europie muszę jeździć Volkswagenem, Oplem czy Citroenem? Ależ oczywiście, że nie. Jak powszechnie wiadomo, rynek używanych samochodów amerykańskich w Europie jest dość obszerny. Możemy zarówno kupić auto, które już jest na starym kontynencie, jak i auto które znajdziemy na jednym z amerykańskich portali ogłoszeniowych.

Czy należy się bać samochodów amerykańskich?

Nie. Niestety krążące legendy to w 99% nieprawda. Tworzą je osoby, które nigdy w życiu nie miały do czynienia z samochodem produkowanym w USA.

Czy palą dużo?

Biorąc pod uwagę masę i pojemność silnika, nie palą w cale dużo.

Czy są awaryjne?

Zdecydowanie nie. Silniki amerykańskie, są jednostkami niewysilonymi. Konstrukcyjnie samochody amerykańskie są proste i solidne. Wbrew obiegowej opinii, Amerykanie cenią sobie prostotę budowy i obsługi.

Czy są drogie w eksploatacji?

Zdecydowanie nie.

W obecnych czasach, mamy wiele możliwości zakupu. Wiele rzeczy, można kupić w normalnych sklepach motoryzacyjnych czy na portalach aukcyjnych. Jeśli mamy więcej czasu i chcemy zaoszczędzić, możemy skorzystać z usług jednego z wielu sklepów internetowych w USA.

Co daje nam samochód amerykański?

Bezapelacyjnie daje nam pewnego rodzaju wyjątkowość na drodze. Jadąc autem "Made in USA" masz pewność że w korku nie spotkasz dziesięciu takich samych egzemplarzy. Z pewnością daje nam komfort podróżowania. Samochody te są bardzo dobrze wytłumione, mają bardzo wygodne i obszerne fotele, są zaprojektowane tak aby jak najbardziej ułatwiać, lub jak kto woli - jak najmniej utrudniać jazdę. Cisza, wygoda, zapas mocy i automatyczna skrzynia biegów - wszystko dzieje się 'samo', a my możemy w spokoju odpocząć po trudach pracy, zakupach, rodzinnego wyjazdu etc.

Najlepszym, prostym uzasadnieniem wielu zalet amerykańskiej motoryzacji jest to zdanie: "Jeżeli czegoś w Ameryce nie ma, to znaczy, że było, ale się nie sprawdziło..." To stare porzekadło wymaga od nas tylko tego, aby je zrozumieć i korzystać z jego przesłania.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...