Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Samochody nieużywane, z piękną, lśniącą karoserią i świeżutkim silnikiem, pachnące i wypieszczone to najbardziej bezpieczna i satysfakcjonująca opcja, na którą niestety, nie każdego stać. Samochód z salonu to marzenie wielu z nas.

Kupując je mamy pewność, że pojazd jest bezwypadkowy i pozbawiony ukrytych usterek. Gwarancja producenta na karoserię i podzespoły mechaniczne przynosi poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zamartwiać się usterkami, rdzą na karoserii itd. Nowe auto zapewnia komfortową, pewną eksploatację na wiele lat. Pamiętaj, że najlepszym okresem na zakup nowego samochodu jest początek roku - okres, w którym producenci samochodów oferują atrakcyjne oferty kredytowe i zniżki na modele z poprzedniego roku.

Rynek samochodów używanych jest bardzo bogaty, lecz droga do zakupienia dobrego samochodu używanego jest długa i pełna niebezpieczeństw. Wielu sprzedających, którzy chcą jak najszybciej sprzedać swoje auto, stosuje nieuczciwe praktyki: kręcenie liczników i fałszywe książki serwisowe pojazdów to niemalże codzienność, na którą nabiera się wielu kupujących.

Z uwagi na niskie, konkurencyjne ceny, auto używane to dla wielu osób jedyna dostępna opcja. Kupując samochód z drugiej ręki należy liczyć się z koniecznością dodatkowych nakładów finansowych - ewentualne naprawy, serwisowanie, ubezpieczenie - a więc jego rzeczywista cena może okazać się znacznie wyższa.

Gdzie kupić auto? Masz szerokie możliwości wyboru: możesz kupować od osób prywatnych, w autokomisach, na giełdach samochodowych - z tymże ta ostatnia opcja bywa najmniej bezpieczna i większość specjalistów jej nie poleca. Jest jeszcze skup aut używanych, który kupuje i sprzedaje pojazdy. Z kolei zakup auta z importu często sprawia przykre niespodzianki, gdy okazuje się, że samochód pochodzi z nielegalnych źródeł.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...