1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Samochody nieużywane, z piękną, lśniącą karoserią i świeżutkim silnikiem, pachnące i wypieszczone to najbardziej bezpieczna i satysfakcjonująca opcja, na którą niestety, nie każdego stać. Samochód z salonu to marzenie wielu z nas.

Kupując je mamy pewność, że pojazd jest bezwypadkowy i pozbawiony ukrytych usterek. Gwarancja producenta na karoserię i podzespoły mechaniczne przynosi poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zamartwiać się usterkami, rdzą na karoserii itd. Nowe auto zapewnia komfortową, pewną eksploatację na wiele lat. Pamiętaj, że najlepszym okresem na zakup nowego samochodu jest początek roku - okres, w którym producenci samochodów oferują atrakcyjne oferty kredytowe i zniżki na modele z poprzedniego roku.

Rynek samochodów używanych jest bardzo bogaty, lecz droga do zakupienia dobrego samochodu używanego jest długa i pełna niebezpieczeństw. Wielu sprzedających, którzy chcą jak najszybciej sprzedać swoje auto, stosuje nieuczciwe praktyki: kręcenie liczników i fałszywe książki serwisowe pojazdów to niemalże codzienność, na którą nabiera się wielu kupujących.

Z uwagi na niskie, konkurencyjne ceny, auto używane to dla wielu osób jedyna dostępna opcja. Kupując samochód z drugiej ręki należy liczyć się z koniecznością dodatkowych nakładów finansowych - ewentualne naprawy, serwisowanie, ubezpieczenie - a więc jego rzeczywista cena może okazać się znacznie wyższa.

Gdzie kupić auto? Masz szerokie możliwości wyboru: możesz kupować od osób prywatnych, w autokomisach, na giełdach samochodowych - z tymże ta ostatnia opcja bywa najmniej bezpieczna i większość specjalistów jej nie poleca. Jest jeszcze skup aut używanych, który kupuje i sprzedaje pojazdy. Z kolei zakup auta z importu często sprawia przykre niespodzianki, gdy okazuje się, że samochód pochodzi z nielegalnych źródeł.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...