Samochód od a do z

Mnóstwo czasu upłynęło, od kiedy rowery, czy powozy zaprzężone w konie zastąpione zostały czterokołowymi pojazdami. Dziś widok samochodu osobowego nie dziwi już nikogo.

Pierwszy samochód pojawił się już ponad 100 lat temu, jego konstrukcja pozostawała jednak prymitywna, dopiero zainstalowany na początku 20 wieku silnik elektryczny, zapoczątkował dalszy rozwój przemysłu samochodowego.

Auta stały się ogólnodostępne i powszechne, są idealną formą przewozu osób. Transport tego typu pojazdem gwarantuje komfort podróżującym i szybki czas dojazdu do celu. Nowe innowacje miały na celu oszczędność benzyny i kosztów związanych z eksploatacją. Wprowadzane zostały katalizatory, utleniające gazy wydechowe, mikroprocesor pozytywnie wpływa na pracę silnika, znacznie ograniczając toksyczność. Z roku, na rok powstają nowe modele, współczesny samochód osobowy posiada nadwozie wyposażone w cztery, lub pięć drzwi i odpowiednią ilość miejsc pasażerskich. Napęd dostosowany jest do poszczególnych marek, dużą popularnością cieszy się silnik wysokoprężny diesel, zużywający stosunkowo mniej paliwa.

Niektóre samochody, szczególnie te o opływowych kształtach, z odpowiednio dobranym nadwoziem i napędem na cztery koła ułatwiają poruszanie się po śliskiej nawierzchni. Producenci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo i komfort pasażera oraz kierowcy. Nowoczesne auto posiada szereg przydatnych urządzeń, takich jak nawigacja IOS lub nawigacja Android, radio, klimatyzacja w samochodzie, system alarmowy, wspomaganie kierownicy, czy automatyczna skrzynia biegów. Dla pełnego bezpieczeństwa karoseria z przodu i z tyłu samochodu produkowana jest z materiału odpornego na wgniecenia, dodatkowo pasy, poduszka powietrzna, czy fotelik samochodowy dla dziecka minimalizują skutki ewentualnego wypadku drogowego.

Ze względu na wzmożony ruch i coraz większą ilość aut na ulicach podróżowanie czterokołowym pojazdem stało się mniej bezpieczne. Stale rośnie liczba piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców, korki uliczne powodują zdenerwowanie u właścicieli koni mechanicznych, które powoduje większą ilość niebezpiecznych wypadków, oraz przerażającą liczbę ofiar. Brawura za kółkiem i nadmierna prędkość często kończy się kolizją. Popularność samochodu i możliwość kupna niedrogiego używanego samochodu, spowodowała wzrost popytu na ten środek transportu, co przyczyniło się do ogromnego zanieczyszczenia środowiska. Może warto czasem wybrać się do pracy na rowerze, lub zainwestować w nowoczesne technologie.

Skup samochodów osobowych

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...