swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Samochód nowy kontra używany?

Używany samochódAuto nowe czy używane? Większość Polaków kupuje samochody używane chociaż jeżeli dokładnie przeanalizujemy wszystkie koszty związane z eksploatacją używanego samochodu często jest to nieekonomiczne. Samochody w naszym kraju według statystyk to głównie auta, które mają powyżej 10 lat. Stanowią one około 55% naszego rynku motoryzacyjnego.

Gdy spojrzymy na ilość sprzedawanych nowych aut i odliczymy od nich pojazdy flotowe wykorzystywane przez firmy to rynek ten wygląda mizernie. Dlaczego Polacy nie kupują nowych aut? Wytłumaczenie tego faktu wydaje się oczywiste: bo za mało zarabiają! Jednak nie jest to do końca prawdą. Wynika to również z braku podstawowej choćby, analizy kosztów przed podjęciem decyzji jakie auto kupujemy. Gdy kupujemy samochód, szczególnie z drugiej ręki nie zwracamy uwagi na to jaki dokładnie pojazd jest nam potrzebny i jaki jesteśmy w stanie utrzymać. Kupowanie środka lokomocji w wersji nadwozia kombi i o pojemności silnika 2, 0 l, nie ma ekonomicznego uzasadnienia jeżeli wystarczy nam hatchback o pojemności 1. 4 l. Duże znaczenie ma również marka.

Jeżeli nasze zarobki są niskie albo przeciętne to zakup samochodu marki luksusowej jest wręcz nieodpowiedzialny. Takie samochody są drogie i przeciętnie zarabiający Polak może je kupić dopiero gdy osiągną wiek około 15 lat, a co za tym idzie również przebieg wysokości 170- 250 tyś km. W tym momencie należy już dokonać pewnych napraw wynikających z naturalnego zużycia niektórych elementów, a w przypadku marki luksusowej części są często bardzo drogie! Zróbmy proste wyliczenie kosztów zakupu i eksploatacji auta klasy B(najczęściej wybierany segment) na przestrzeni 15 lat.

NOWE CZY UŻYWANE?

W ciągu wymienionych 15 lat przy średniej lub dużej intensywności w użytkowaniu samochodu (przebieg roczny na poziomie 12 - 20 tyś km) wymienimy około 3 samochody używane. Każdy z nich będzie kosztował około 8 tyś złotych. Daje nam to już 24 tyś zł. Biorąc pod uwagę taki przebieg oraz fakt, że przy tej cenie będą to samochody powyżej 12 lat musimy liczyć się z naprawami. W każdym aucie używanym powinniśmy (aby pojeździć nim te 5 lat) wymienić na starcie rozrząd, olej silnikowy, świece oraz filtry: oleju, powietrza, paliwa (przyjmijmy 1000 zł). Do tego bardzo często dochodzą opony (koszt w zależności od rozmiaru i rodzaju przyjmijmy 700 zł) i akumulator( przyjmijmy 300 zł). W ciągu tych pięciu lat dojdą nam jakieś inne naprawy np. sprzęgło, hamulce, układ chłodzenia, zawieszenie itp. (przyjmijmy że wygeneruje to koszt 2000 zł).

Przeliczmy:

  1. Zakup - 3 razy 8000 zł = 24. 000 zł
  2. Naprawy na start - 3 razy 1000 zł = 3. 000 zł
  3. Dodatkowe koszty (opony + akumulator) - 3 razy 1000 zł = 3. 000 zł
  4. Naprawy związane z eksploatacją - 3 razy 2000 zł = 6. 000 zł Suma = 36 000 zł

Obliczyliśmy że łącznie kosztuje nas to 36 tyś zł. Jest to wyliczenie optymistyczne nie uwzględniające możliwości dodatkowych kosztów takich jak naprawa układu klimatyzacji, naprawy lakiernicze czy naprawa skrzyni biegów. W takim przypadku koszty te mogą wzrosnąć np. do 40 tyś zł. Przez 15 lat ciągle jeździmy de facto starym samochodem i modlimy się żeby znowu coś nie nawaliło! Komfort jazdy w porównaniu do nowszych aut pozostawia często wiele do życzenia, a również wygląd samochodu z racji wieku nas nie zadowala.

Może jednak auto nowe?

W klasie B możemy kupić nowy samochód już za około 40 - 45 tyś złotych. Nawet w uboższej wersji wyposażenia zwykle posiada on więcej systemów i gadżetów niż auto używane w cenie 8 tyś zł. Jeżeli dbamy o nasz samochód to nawet przy przebiegu 20 tyś km rocznie powinien on bez problemu i względnie bezawaryjnie służyć nam te 15 lat i osiągnąć przebieg 250 tyś km. Przez te lata będziemy cieszyć się nowoczesnym autem, o nowoczesnym wyglądzie, którym komfortowo i bez stresu, ze coś się zepsuje będziemy podróżować gdzie tylko chcemy.

Naprawy eksploatacyjne dosięgną nas o wiele później niż w przypadku auta używanego i nie będą one tyle kosztować. Wychodzi na to, że w ciągu 15 lat wydamy te same lub niewiele większe pieniądze, a będziemy cieszyć się o wiele większą satysfakcją z zakupu. Jeżeli nie stać nas na bezpośrednie kupno auta to można skorzystać z opcji: kupna na raty, kupna w kredycie 50 na 50, a może opłaci nam się leasing? Warto to przemyśleć.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...