2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Samochody nieużywane, z piękną, lśniącą karoserią i świeżutkim silnikiem, pachnące i wypieszczone to najbardziej bezpieczna i satysfakcjonująca opcja, na którą niestety, nie każdego stać. Samochód z salonu to marzenie wielu z nas.

Kupując je mamy pewność, że pojazd jest bezwypadkowy i pozbawiony ukrytych usterek. Gwarancja producenta na karoserię i podzespoły mechaniczne przynosi poczucie bezpieczeństwa, nie musisz zamartwiać się usterkami, rdzą na karoserii itd. Nowe auto zapewnia komfortową, pewną eksploatację na wiele lat. Pamiętaj, że najlepszym okresem na zakup nowego samochodu jest początek roku - okres, w którym producenci samochodów oferują atrakcyjne oferty kredytowe i zniżki na modele z poprzedniego roku.

Rynek samochodów używanych jest bardzo bogaty, lecz droga do zakupienia dobrego samochodu używanego jest długa i pełna niebezpieczeństw. Wielu sprzedających, którzy chcą jak najszybciej sprzedać swoje auto, stosuje nieuczciwe praktyki: kręcenie liczników i fałszywe książki serwisowe pojazdów to niemalże codzienność, na którą nabiera się wielu kupujących.

Z uwagi na niskie, konkurencyjne ceny, auto używane to dla wielu osób jedyna dostępna opcja. Kupując samochód z drugiej ręki należy liczyć się z koniecznością dodatkowych nakładów finansowych - ewentualne naprawy, serwisowanie, ubezpieczenie - a więc jego rzeczywista cena może okazać się znacznie wyższa.

Gdzie kupić auto? Masz szerokie możliwości wyboru: możesz kupować od osób prywatnych, w autokomisach, na giełdach samochodowych - z tymże ta ostatnia opcja bywa najmniej bezpieczna i większość specjalistów jej nie poleca. Jest jeszcze skup aut używanych, który kupuje i sprzedaje pojazdy. Z kolei zakup auta z importu często sprawia przykre niespodzianki, gdy okazuje się, że samochód pochodzi z nielegalnych źródeł.

 
Sposoby na sprzedaż samochodu - skup samochodów
Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod
Postęp w dziedzinie motoryzacji
Obecny postęp technologiczny praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, bez wątpienia zauważalny jest także w dzie