2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Rozwój w dziedzinie handlu częściami i akcesoriami samochodowymi

Rozwój motoryzacyjnyInnowacje w dziedzinie handlu polegają głównie na łączeniu usług naprawczych ze sprzedażą części i akcesoriów samochodowych, np. prowadzenie skupu i sprzedaży używanych zespołów lub części, niekiedy regenerowanych na miejscu w warsztacie.

Prowadzone są również usługi pośrednictwa sprzedaży częściami samochodowymi i samochodami. Nową formą usług handlowych w warsztatach samochodowych w Polsce jest doradztwo handlowe przy sprzedaży samochodów - jest to standardem w warsztatach w krajach UE.

Rozszerzanie oferty usług naprawczych w warsztatach samochodowych wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i koniecznością zatrudnienia wysokokwalifikowanego personelu. Wysokie koszty wprowadzania innowacji tego rodzaju ograniczają możliwości wdrożenia wielu innowacji jednocześnie, co z kolei prowadzi do specjalizacji warsztatu. Badania własne autora potwierdziły to zjawisko - ze wskazaniem najczęściej wdrażanych innowacji:

  • usługi w zakresie obsługi i naprawy układów zasilania paliwem,
  • usługi w instalowaniu i serwisowaniu urządzeń klimatyzacji,
  • montaż instalacji gazowych,
  • wymiana i konserwacja ogumienia,
  • mycie i konserwacja samochodów,
  • tuning.

Wypożyczalnia samochodów

 
Polacy i auta
Badania statystyczne ukazują, że obecnie w przeszło połowie gospodarstw domowych znajduje się, co najmniej jeden
Klimatyzacja w samochodzie - zalety i wady
Klimatyzacja w samochodzieKlimatyzacja w samochodzie jest marzeniem wielu kierowców, jednak niemalże tyle sa
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...