1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Rodzaje samochodów amerykańskich

Są różne rodzaje amerykańskich samochodów. Najbardziej pożądanymi przez pasjonatów egzemplarzami są tak zwane muscle cars, czyli pojazdy niewielkich rozmiarów z ogromnymi silnikami i wysokimi osiągami.

Należy jednak pamiętać, że niewielkie rozmiary w Ameryce są inaczej rozumiane niż w Europie. W Europie małym samochodem jest Toyota Yaris. Za oceanem, natomiast, samochody o "niewielkich rozmiarach" są nierzadko dwa razy większe. Kilka przykładów muscle cars to Dodge Charger, Pontiac GTO czy Ford Gran Torino. Istnieje także mniejsza odmiana tego gatunku nazywana pony cars, do których zaliczamy między innymi pojazdy takie jak Ford Mustang, Pontiac Firebird czy Chevrolet Camaro.

Jednostkami napędowymi powyższych pojazdów były silniki o pojemnościach osiągających nawet 7,5l. Ze względu na bardzo mocne dociążenie tylnej osi podczas startu, była ona najczęściej osią napędową.

Kolejnym rodzajem amerykańskich wozów są krążowniki szos. Te samochody wyróżniały się przede wszystkim rozmiarami i komfortem jazdy. Potocznie nazywane tapczanami lub kanapami. Do tego rodzaju należą między innymi Cadillac Fleetwood, Chevrolet Caprice czy Oldsmobile Omega 88. Zwykle posiadały silniki o pojemności niemniejszej niż 5l - najpopularniejszym silnikiem w koncernie General Motors był posiadający 305 cali sześciennych (czyli 5l ) small block. I tutaj mała dygresja - jak się okazuje, pięciolitrowy silnik to dla amerykanów kategoria "mały".

Jest także całą masa pojazdów, które ciężko przypisać do jednej kategorii. Za przykład może służyć Buick Riviera, który najłatwiej określić słowami: sportowa limuzyna. Posiada elementy zarówno muscle cara (silnik 455 cali sześciennych, czyli 7,5 litra), jak i krążownika szos (wygoda i ekskluzywność). Trzecia generacja tego modelu (lata 1971-1973) posiada także bardzo ciekawe nadwozie typu boattail - tył samochodu kształtem przypomina łódź. Pasjonaci w Polsce dość często wybierają Rivierę, ze względu na całkowitą niepowtarzalność. Auto robi ogromne wrażenie nawet na kimś, kto zupełnie nie zna się na motoryzacji.

  • Wypożyczalnia aut amerykańskich
 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...