2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Rodzaje samochodów amerykańskich

Są różne rodzaje amerykańskich samochodów. Najbardziej pożądanymi przez pasjonatów egzemplarzami są tak zwane muscle cars, czyli pojazdy niewielkich rozmiarów z ogromnymi silnikami i wysokimi osiągami.

Należy jednak pamiętać, że niewielkie rozmiary w Ameryce są inaczej rozumiane niż w Europie. W Europie małym samochodem jest Toyota Yaris. Za oceanem, natomiast, samochody o "niewielkich rozmiarach" są nierzadko dwa razy większe. Kilka przykładów muscle cars to Dodge Charger, Pontiac GTO czy Ford Gran Torino. Istnieje także mniejsza odmiana tego gatunku nazywana pony cars, do których zaliczamy między innymi pojazdy takie jak Ford Mustang, Pontiac Firebird czy Chevrolet Camaro.

Jednostkami napędowymi powyższych pojazdów były silniki o pojemnościach osiągających nawet 7,5l. Ze względu na bardzo mocne dociążenie tylnej osi podczas startu, była ona najczęściej osią napędową.

Kolejnym rodzajem amerykańskich wozów są krążowniki szos. Te samochody wyróżniały się przede wszystkim rozmiarami i komfortem jazdy. Potocznie nazywane tapczanami lub kanapami. Do tego rodzaju należą między innymi Cadillac Fleetwood, Chevrolet Caprice czy Oldsmobile Omega 88. Zwykle posiadały silniki o pojemności niemniejszej niż 5l - najpopularniejszym silnikiem w koncernie General Motors był posiadający 305 cali sześciennych (czyli 5l ) small block. I tutaj mała dygresja - jak się okazuje, pięciolitrowy silnik to dla amerykanów kategoria "mały".

Jest także całą masa pojazdów, które ciężko przypisać do jednej kategorii. Za przykład może służyć Buick Riviera, który najłatwiej określić słowami: sportowa limuzyna. Posiada elementy zarówno muscle cara (silnik 455 cali sześciennych, czyli 7,5 litra), jak i krążownika szos (wygoda i ekskluzywność). Trzecia generacja tego modelu (lata 1971-1973) posiada także bardzo ciekawe nadwozie typu boattail - tył samochodu kształtem przypomina łódź. Pasjonaci w Polsce dość często wybierają Rivierę, ze względu na całkowitą niepowtarzalność. Auto robi ogromne wrażenie nawet na kimś, kto zupełnie nie zna się na motoryzacji.

  • Wypożyczalnia aut amerykańskich
 
Ciekawe samochody z czasów PRLu
Amatorów sportowych aut i cennych klasyków jest w naszym kraju coraz więcej. W Gdyni na przykład znajduje się Muzeum Motoryz
Sportowe cztery kółka
Przypomnijmy sobie jako męska część społeczeństwa jak za czasów dzieciństwa czy też młodości nie marzyliśmy o własnym
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...