Przewody rozruchowe - jak ich używać?

Przewody rozruchowePrzewody rozruchowe - jak ich używać?

Rozładowany akumulator to zmora nie jednego kierowcy szczególnie w okresach zimowych kiedy temperatura spada poniżej zera. Czasami może zdarzyć się, że akumulator, który jest w miarę w dobrym stanie odmówi posłuszeństwa.

Jeśli wydarzyło się to na naszym placu albo podjeździe to możemy zawsze go podładować jeśli posiadamy prostownik. Jednak w przypadku kiedy taka sytuacja wydarzyła się na parkingu albo na przykład pod zakładem pracy możemy użyć przewodów rozruchowych.

Niestety by przewody rozruchowe spełniły swoje zadanie potrzebujemy drugiego samochodu albo akumulatora. Na szczęście w dzisiejszych czasach samochody są praktycznie wszędzie także znalezienie drugiego kierowcy chętnego do pomocy nie powinno nam zająć więcej niż piętnaście minut. Jeśli już mamy przewody rozruchowe i drugi samochód należy poprosić by podjechał możliwie najbliżej naszej maski ponieważ przewody rozruchowe mają ograniczoną długość z reguły maksymalnie dwa metry.

  • Naprawa samochodu
  • Autolaweta

Najlepiej jeśli podjedzie tak by akumulatory były w sąsiedztwie. Jeśli już mamy w pobliżu inny samochód należy obydwa akumulatory (nasz i z drugiego samochodu) złączyć kablami na zasadzie plus z jednego akumulatora do plusa z drugiego i minus do minusa. Kiedy wszystko mamy podłączone należy odpalić silnik w samochodzie od którego będziemy brali prąd i poczekać około dwóch, trzech minut. Po takim czasie próbujemy przekręcić nasz kluczyk i jeśli wszystko poszło sprawnie nasz samochód powinien odpalić. Jeśli po takim czasie nie odpala należy poczekać do pięciu minut i najlepiej, żeby samochód, z którego bierzemy prąd zwiększył obroty silnika.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...