2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Prawo - motoryzacja
Teoretyczny egzamin na prawo jazdy - zasady

Jak poradzić sobie z nowymi przepisami? Czyli wszystko o egzaminie teoretycznym.

Od stycznia 2015 roku, szkolenie teoretyczne można odbywać w szkole lub uczyć się samemu w domowym zaciszu.

Więcej…
 
Mandaty - co o nich trzeba wiedzieć?

Mandat może zaskoczyć każdego użytkownika samochodu lub motoru. Dlatego warto dowiedzieć się jak wyglądają procedury związane z ich przyznawaniem uregulowane przez przepisy ruchu drogowego.

Pozwoli to z całą pewnością uniknąć stresu oraz niepotrzebnych nerwów związanych z otrzymaniem mandatu oraz lepiej zorientować się o tym jakie mamy prawa, w sytuacji w której ten mandat otrzymamy.


Więcej…
 
Prawa kupującego w Internecie - motoryzacja

Człowiek współczesny coraz częściej kupuje rzeczy przez internet. Warto wiedzieć jakie ma prawa klient internetowy w aspekcie motoryzacji. Kwoty, które egzystują w dziedzinie motoryzacji mówią same za siebie - warto znać aspekt prawny kupowania przez Internet.

Elektronika to dziedzina, na której opiera się współczesny świat. Rozwój techniki, technologii i informatyki umożliwił nawet zakup samochodów przez Internet, można przez sieć internetową kupić również akcesoria, części zamienne czy gadżety do samochodu.

Więcej…