1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Praktyczny lokalizator GPS

Nowoczesne osiągnięcia techniki w wielu aspektach ułatwiają życie współczesnemu człowiekowi. W zasadzie w każdej dziedzinie życia można zauważyć to, jak postęp techniczny korzystnie wpływa na to, jak żyje się obecnie ludziom. Dzięki wielu nowoczesnym urządzeniom ich życie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Takie znaczenie mają na przykład systemy alarmowe i monitorujące, czy lokalizator GPS. Choć wydawać by się mogło, że systemy takie mają zastosowanie głównie w filmach, o nie do końca jest to prawda. Okazuje się bowiem, że z urządzeń takich ludzie współcześni korzystają coraz częściej.

Jeśli na przykład zależy im na tym, by jak najlepiej zabezpieczyć posiadane przez siebie przedmioty czy urządzenia, montują w nich systemy, które dbają o ich bezpieczeństwo. Jednym z nich jest na przykład lokalizacja telefonu. Taka w zasadzie nie ma żadnego wpływu na działanie telefonu, a jest dla niego doskonałym zabezpieczeniem. Dzięki niej zawsze jest szansa na znalezienie telefonu, jeśli ten zostanie zgubiony lub skradziony. Telefon, w którym taki system jest aktywny wysyła sygnał GPS, dzięki któremu dokładnie można określić to, gdzie taki telefon aktualnie się znajduje.

Na podobnej zasadzie działa lokalizacja IP, która zwykle odnoszona jest do urządzeń komputerowych. Dzięki niej można zlokalizować urządzenie, z którego ktoś na przykład wysyła nam dziwne wiadomości e-mail. Systemy takie pozwalają tropić przestępców i osoby, które zajmują się nękaniem innych. Są one często bardzo pomocne dla pracy policjantów. Pomagają też zwykłym ludziom. Lokalizator GPS do samochodu na przykład może sobie zainstalować każdy, kto samochód posiada. Dzięki niemu żaden złodziej nie będzie straszny. Lokalizator w samochodzie bywa też wykorzystywany przez rodziców, którzy udostępniając samochód swoim prawie dorosłym pociechom, mogą dokładnie wiedzieć, gdzie się one podziewają. Oczywiście takie sytuacje są rzadkością, bo najczęściej lokalizator GPS w samochodzie ma służyć jego zabezpieczeniu w razie kradzieży.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...