2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Praktyczny lokalizator GPS

Nowoczesne osiągnięcia techniki w wielu aspektach ułatwiają życie współczesnemu człowiekowi. W zasadzie w każdej dziedzinie życia można zauważyć to, jak postęp techniczny korzystnie wpływa na to, jak żyje się obecnie ludziom. Dzięki wielu nowoczesnym urządzeniom ich życie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Takie znaczenie mają na przykład systemy alarmowe i monitorujące, czy lokalizator GPS. Choć wydawać by się mogło, że systemy takie mają zastosowanie głównie w filmach, o nie do końca jest to prawda. Okazuje się bowiem, że z urządzeń takich ludzie współcześni korzystają coraz częściej.

Jeśli na przykład zależy im na tym, by jak najlepiej zabezpieczyć posiadane przez siebie przedmioty czy urządzenia, montują w nich systemy, które dbają o ich bezpieczeństwo. Jednym z nich jest na przykład lokalizacja telefonu. Taka w zasadzie nie ma żadnego wpływu na działanie telefonu, a jest dla niego doskonałym zabezpieczeniem. Dzięki niej zawsze jest szansa na znalezienie telefonu, jeśli ten zostanie zgubiony lub skradziony. Telefon, w którym taki system jest aktywny wysyła sygnał GPS, dzięki któremu dokładnie można określić to, gdzie taki telefon aktualnie się znajduje.

Na podobnej zasadzie działa lokalizacja IP, która zwykle odnoszona jest do urządzeń komputerowych. Dzięki niej można zlokalizować urządzenie, z którego ktoś na przykład wysyła nam dziwne wiadomości e-mail. Systemy takie pozwalają tropić przestępców i osoby, które zajmują się nękaniem innych. Są one często bardzo pomocne dla pracy policjantów. Pomagają też zwykłym ludziom. Lokalizator GPS do samochodu na przykład może sobie zainstalować każdy, kto samochód posiada. Dzięki niemu żaden złodziej nie będzie straszny. Lokalizator w samochodzie bywa też wykorzystywany przez rodziców, którzy udostępniając samochód swoim prawie dorosłym pociechom, mogą dokładnie wiedzieć, gdzie się one podziewają. Oczywiście takie sytuacje są rzadkością, bo najczęściej lokalizator GPS w samochodzie ma służyć jego zabezpieczeniu w razie kradzieży.

 
Nawigacja samochodowa - zastosowanie
Osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy niezwykle doceniają urządzenie, jakim jest nawigacja samochodowa. Urządze
Nawigacja samochodowa - działanie
Nawigacja w samochodzie jest bardzo przydatnym urządzeniem. Szczególnie dla tych osób, które jeżdżą dużo i stale w no
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...