swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Postęp w dziedzinie motoryzacji

Obecny postęp technologiczny praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, bez wątpienia zauważalny jest także w dziedzinie motoryzacyjnej. Patrząc wstecz, obserwując budowę i działanie pojazdów produkowanych w poprzedniej dekadzie widzimy jak wiele zmieniło się w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu lat.

Warszawa, Syrenka, Wartburg, Duży Fiat 125 to tylko jedne z nielicznych przykładów motoryzacji XX wieku. Prosta, z pozoru nie skomplikowana budowa wydaje nam się czymś abstrakcyjnym w dzisiejszych czasach.

Zestaw kluczy bardzo często wystarczał aby "skomplikowana" usterka została usunięta w mgnieniu oka, a pchnięcie z górki i włączenie "dwójki" wystarczały aby rozładowana bateria nie stanowiła problemu. Ogrom podzespołów elektronicznych, komputer pokładowy, nawigacja samochodowa (nawigacja GPS), lokalizacja GPS (lokalizator GPS), elektrycznie sterowane szyby, czujniki deszczu, parkowania. O czym mowa? Powiedziałby każdy z użytkowników w. w egzemplarzy. Dziś, elementy wyposażenia samochodu t. j elektrycznie sterowane szyby czy lusterka to standard. Dawniej? Korbka w dłoń i kręcimy.

Postęp motoryzacyjny, jak w każdej dziedzinie - ma dwie strony medalu. Z jednej strony nowoczesne podzespoły ułatwiające nam codzienną jazdę, zapewniające bezpieczeństwo oraz dobre prowadzenie auta, z drugiej strony ogromne pieniądze wydawane na serwis samochodowy, a co za tym idzie na naprawy samochodu. W tym przypadku same klucze nie pomogą - większość napraw, żeby nie powiedzieć że wszystkie należy zlecać autoryzowanym warsztatom płacąc przy tym nie małe kwoty. Ale jak to mówią: za wygodę i komfort trzeba płacić.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...