2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Postęp w dziedzinie motoryzacji

Obecny postęp technologiczny praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, bez wątpienia zauważalny jest także w dziedzinie motoryzacyjnej. Patrząc wstecz, obserwując budowę i działanie pojazdów produkowanych w poprzedniej dekadzie widzimy jak wiele zmieniło się w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu lat.

Warszawa, Syrenka, Wartburg, Duży Fiat 125 to tylko jedne z nielicznych przykładów motoryzacji XX wieku. Prosta, z pozoru nie skomplikowana budowa wydaje nam się czymś abstrakcyjnym w dzisiejszych czasach.

Zestaw kluczy bardzo często wystarczał aby "skomplikowana" usterka została usunięta w mgnieniu oka, a pchnięcie z górki i włączenie "dwójki" wystarczały aby rozładowana bateria nie stanowiła problemu. Ogrom podzespołów elektronicznych, komputer pokładowy, nawigacja samochodowa (nawigacja GPS), lokalizacja GPS (lokalizator GPS), elektrycznie sterowane szyby, czujniki deszczu, parkowania. O czym mowa? Powiedziałby każdy z użytkowników w. w egzemplarzy. Dziś, elementy wyposażenia samochodu t. j elektrycznie sterowane szyby czy lusterka to standard. Dawniej? Korbka w dłoń i kręcimy.

Postęp motoryzacyjny, jak w każdej dziedzinie - ma dwie strony medalu. Z jednej strony nowoczesne podzespoły ułatwiające nam codzienną jazdę, zapewniające bezpieczeństwo oraz dobre prowadzenie auta, z drugiej strony ogromne pieniądze wydawane na serwis samochodowy, a co za tym idzie na naprawy samochodu. W tym przypadku same klucze nie pomogą - większość napraw, żeby nie powiedzieć że wszystkie należy zlecać autoryzowanym warsztatom płacąc przy tym nie małe kwoty. Ale jak to mówią: za wygodę i komfort trzeba płacić.

 
Sposoby na sprzedaż samochodu - skup samochodów
Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod
Wspomnień czar, czyli retro motoryzacja znów w modzie
Wartburg, Łada, Trabant... Kilka lat temu niektóre marki samochodów produkowanych w ubiegłym wieku odeszły w zapomni