2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Porady
Jak przygotować samochód na zimę?

Zima to niezłe wyzwanie dla każdego samochodu szczególnie w naszym kraju kiedy zdarzają się temperatury w okolicach minus dwudziestu stopni Celsjusza. O zimie warto pomyśleć już w okresie jesiennym tak by żaden zimowy poranek czy też droga do pracy nie stała się dla nas problemem. Z reguły kilka prostych zabiegów spowoduje brak zaskoczeń w przyszłości. Oczywiście podstawą są zimowe opony.

Najlepiej wymienić je już w listopadzie unikniemy w tym przypadku duży kolejek ponieważ wielu kierowców chyba zakłada, że w tym roku śnieg nie spadnie i unikną tego wydatku. Prawda jest taka, ze co roku opony prędzej czy później trzeba będzie wymienić.

Więcej…
 
Impregnacja dachu kabrioleta na zimę

Wielu kierowcom wydaje się, że posiadanie kabrioleta na naszych szerokościach geograficznych mija się z celem, ponieważ przyjemności jazdy bez dachu można doświadczyć tylko przez kilka dni w roku, a problemy jakie mogą wyniknąć w zimie są poważne i bardzo prawdopodobne.

Jednak najczęściej takie głosy pochodzą od osób, które nigdy nie posiadały, a nawet nie jeździły kabrioletem jako pasażer - "kabrioleciarze" mają bowiem swoje sposoby na mróz, śnieg, wilgoć i wiatr. Oczywiście, znacznie łatwiej jest posiadaczom samochodów z tzw. hard topem, czyli składanym dachem wykonanym z blachy.

Więcej…
 
Przewody rozruchowe - jak ich używać?

Przewody rozruchowePrzewody rozruchowe - jak ich używać?

Rozładowany akumulator to zmora nie jednego kierowcy szczególnie w okresach zimowych kiedy temperatura spada poniżej zera. Czasami może zdarzyć się, że akumulator, który jest w miarę w dobrym stanie odmówi posłuszeństwa.

Jeśli wydarzyło się to na naszym placu albo podjeździe to możemy zawsze go podładować jeśli posiadamy prostownik. Jednak w przypadku kiedy taka sytuacja wydarzyła się na parkingu albo na przykład pod zakładem pracy możemy użyć przewodów rozruchowych.

Więcej…