Poradnik podróży autostopem, czyli tanie podróżowanie

Podróż autostopemNie ważne, w jakim celu podróżujesz, autostop pokochasz lub znienawidzisz. Takie słowa można usłyszeć od niemal każdego autostopowicza. Ten nietypowy sposób zwiedzania świata od paru lat zdecydowanie zyskuje na popularności nie tylko w Polsce, ale także ogólnie na świecie. Autostop ma masę zalet, ale też sporo wad.

Jeżeli zastanawiasz się nad swoją pierwszą wyprawą - spokojnie, nie jesteś sam. W internecie znajdziesz sporo poradników, wskazówek oraz bardzo ciekawych informacji, dzięki którym znacznie lepiej przygotujesz się na wyprawę, spakujesz odpowiedni sprzęt, sprawniej złapiesz autostop, nie zaskoczą Cię nietypowe sytuacje, dodatkowo podczas samej podróży poczujesz znacznie większą pewność siebie.

Jednak, dlaczego warto spróbować? Przede wszystkim dlatego, że autostop jest tani, 2-3 tygodniowa wyprawa, jeżeli nie przeszkadza Ci spanie w namiocie to koszt ok. 200zł. Jeżeli jednak lubisz nieco bardziej trudne wyzwania, umiesz dobrze rozmawiać z ludźmi i jesteś osobą bezpośrednią, może być tak, że na wyprawie zarobisz parę złotych, gdyż niejeden kierowca oferuje nie tylko podwózkę, ale też pieniądze za naprawdę w różnych kwotach. Dodatkowo, nawet jeżeli uznasz, że to nie jest sposób podróży w sam raz dla Ciebie, nic nie stoi na przeszkodzie, by tanim autobusem wrócić, tak więc zawsze jakaś bezpieczna furtka jest.

Drugim powodem są ludzie. Możesz poznać niesamowitych ludzi, takich, których na co dzień nie widujesz w swoim otoczeniu. Przed kilka lat podróżowania z ludźmi okaże się, że mówią oni coś ciekawego, opowieści ubarwiają dzień. Dodatkowo, jeżeli przemieszczasz się z kimś "lokalnym" często, chociaż na chwile, pokaże Ci jakieś lokalne atrakcje czy piękne widoki. Coś, czego nie zobaczysz w przewodniku po mieście, a znalezienie tego na własną rękę niemalże jest niemożliwe.

Powodem który zawsze wyciąga na kolejną wyprawę, jest niesamowite odcięcie się od problemów dnia codziennego. Autostop to doznanie bardzo intensywne, lekko zakrawające na survival, nie myślisz wtedy o pieniądzach, pracy, szkole. Myślisz o tym, co ma miejsce tu i teraz, rozwiązujesz aktualne problemy, stajesz się kimś znacznie spokojniejszym wewnętrznie.

Ogromna pewność siebie. To słowa niezwykle obce dla wielu ludzi, jednak dla wielu autostopowiczów już niekoniecznie. Przełamujesz wiele barier, uczysz się używać swojego języka, dowiadujesz się, że potrafisz stać na deszczu kilka godzin, ogólnie zyskujesz masę sił wewnętrznych, czujesz, że na co dzień możesz sobie poradzić z każdym problemem i tak faktycznie jest, bo autostop uczy szukania rozwiązań problemu, a nie innych problemów.

Oczywiście można też sporo zwiedzić, porobić piękne zdjęcia. Ale nijak się to tak naprawdę ma do fantastycznych ludzi, cudownych emocji, przygód i świetnie spędzonego czasu. Autostop jest dla każdego - niewiele potrzeba by świat stał przed nami otworem.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...