Pierwszy samochód terenowy - jaki kupić?

Samochód terenowy - skup samochodów WrocławOff road staje się z roku na rok cora bardziej popularny. Na pewno wpływ na to ma rynek samochodów używanych, który pozwala na kupienie używanej terenówki w dobrym stanie za całkiem przyzwoite pieniądze. Wszystko oczywiście zależy od tego jakim dysponujemy budżetem i jak duży samochód mamy zamiar kupić.

Najlepszym wyjściem na początek będzie samochód, który ma już kilka lat gdyż pierwsze kroki w terenie na pewno zakończą się jakimiś obiciami bądź zadrapaniami karoserii. Jeśli mamy niewielki budżet to dobrym zakupem będzie stary UAZ, GAZ 69 albo na przykład Łada Niva. Takie samochody możemy kupić już za trzy - cztery tysiące złotych jednak warto pamiętać, że będą to leciwe modele, które lata świetności mają za sobą.

Zdolności terenowe będą miały oczywiście spore ponieważ te konstrukcje charakteryzowały się wysoką wytrzymałością jednak komfort jazdy nie będzie zbyt przyjemny. Jeśli dysponujemy budżetem z przedziału osiem do dziesięciu tysięcy to dobrym wyjściem będzie taka terenówka jak Suzuki Samurai, Suzuki Vitara, Opel Frontera, Nissan Terrano czy też Ford Maverick. Te modele charakteryzują się lepszym komfortem jazdy przy zachowaniu jednocześnie dobrych zdolności terenowych. Oczywiście nie będą tak niezniszczalne jak wyżej wymienione terenówki z radzieckim rodowodem ale na pewno sprawią dużo frajdy i pozwolą nabrać wprawy.

Ostatni przedział cenowy to oczywiście dziesięć tysięcy i więcej. Za taką cenę możemy już kupić takie legendy terenowe jak Nissan Patrol czy Land Rover Defender. Oczywiście im tańszy tym starszy i w gorszym stanie. Za dobry egzemplarz mający jakieś dziesięć do piętnastu będziemy musieli zapłacić w granicach siedemnastu do dwudziestu tysięcy. Próbując odpowiedzieć na pytanie jaki samochód terenowy kupić jako pierwszy trudno odpowiedzieć jednoznacznie ponieważ jak widać zależy to głównie od zasobności naszego portfela. Warto jednak pamiętać, że off road to hobby dość ekstramalne i początkowo będziemy mieć mało wprawy w jeździe takim autem. Dlatego mniejszą szkodą będzie obijać tańszy i używany samochód tak by dojść do wprawy i przesiąść się potem na coś większego i droższego.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...