2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Pierwszy polski supersamochód - Arrinera Hussarya

Pierwszy polski supersamochód

Zapewne niewielu z Was słyszało o powstającym właśnie, pierwszym polskim supersamochodzie. Zdziwieni? Hussarya (jakże dumnie brzmiąca nazwa) to projekt polskiej firmy - Arrinera. Głównym założeniem projektu jest skonstruowanie pierwszego polskiego supersamochodu, który z powodzeniem stawi czoło innym samochodom z segmentu G+, do którego należą m.in. Bugatti Veyron, czy Ferarri Enzo. Za projekt pojazdu odpowiedzialni są Pavlo Burkatskyy oraz Lee Noble (Prezes firmy Noble Automotive Ltd.).

Nadwozie

Pojazd charakteryzuję się dynamiczną, agresywną linią nadwozia, która nadaje mu niepowtarzalny sportowy charakter i szyk.

Silnik

Pod maską mieści się turbodoładowany silnik V8 o pojemności 6.2 litra, którego moc szacuje się na poziomie 650KM, co przy masie własnej pojazdu 1300kg, daje nam 2kg/1KM (dla porównania dla Audi R8 współczynnik ten wynosi ok. 3kg/1KM). Przyspieszenie 0-100km/h potrwa 3,2s, a liczbę 200 pojawi się na zegarze po 8,9s, co jest bardzo dobrym wynikiem, nawet w porównaniu z innymi supersamochodami. Prędkość maksymalna Hussary'i wynosi 340km/h.

Wyposażenie

Producent informuje, że pojazd wykonany będzie z nowoczesnych materiałów m.in. aluminium, a opcjonalnie wykorzystane materiały będzie można rozszerzyć/zamienić na kevlar, czy kompozyty węglowe. Opcjonalnie supersamochód będzie mógł być wyposażony m.in. w kamerę termowizyjną, wnętrze z kompozytów węglowych, karoserię wykonaną z nowoczesnych materiałów (np. włókno węglowe), pakiet POWER (zwiększona moc silnika, skuteczniejsze hamulce).

Kontrowersje

Jak przystało na Polskę, wokół projektu krąży wiele kontrowersji, spekulacji, czy nieprzychylnych opinii. W końcu sukces supersamochodu produkowanego w Gliwicach jest dużą niewiadomą. 16 Maja 2012r. Na antenie Radia TOK FM pojawiły się stwierdzenia, jakoby Arrinera Hussarya była repliką innych superaut. Firma zajmująca się projektowaniem, oraz produkcją samochodu złożyła pozew, domagając się sprostowania nieprawdziwych informacji - Hussarya jest nowym, oryginalnym, niezależnym projektem. Wyrok sądu był jednogłośny, zobowiązywał Radio do wygłoszenia na antenie sprostowania, oraz przeprosin firmy Arinnera Automotive.

Podsumowanie

Ostateczną kwestią produkowanego w Polsce supersamochodu jest cena. Za podstawową wersję będziemy musieli zapłacić minimum 509 000zł. Dużo? W zestawieniu z supersamochodami innych producentów cena jest bardzo atrakcyjna (dla porównania McLaren MP4-12C Spider kosztuje około 400 tys. euro). Arinnera Hussarya z pewnością znajdzie nabywców. Jeżeli jednak standardowa wersja do dla Was za mało, sprawdźcie wersję limitowaną 'Seria 33', jednakże cena tej edycji pojazdu nie jest jeszcze ujawniona.

 
Ciekawe samochody z czasów PRLu
Amatorów sportowych aut i cennych klasyków jest w naszym kraju coraz więcej. W Gdyni na przykład znajduje się Muzeum Motoryz
Sportowe cztery kółka
Przypomnijmy sobie jako męska część społeczeństwa jak za czasów dzieciństwa czy też młodości nie marzyliśmy o własnym