2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Optymalny wybór wyposażenia dodatkowego w samochodzie

Dodatkowe wyposażenie w samochodzieWiele osób kupując samochód zwraca uwagę na wyposażenie dodatkowe, które nie jest na liście standardowej wyposażenia danego modelu pojazdu. Cal wybór zależy oczywiście od naszego budżetu, jakim dysponujemy i jaki chcemy poświęcić na samochód. W przypadku aut nowych oczywiście dopłaty do wyposażenia dodatkowego często są dość wysokie, dlatego warto przemyśleć opłacalność takiej inwestycji.

Faktycznie, masaż zainstalowany w siedzeniach może wpływać na wygodę podczas długich podróży - jednak bez sensu jest kupowanie drogiego dodatku w momencie gdy jeździmy około 6-8 tysięcy kilometrów rocznie i to jedynie na krótkich odcinkach po mieście. Podobnie jest chociażby z różnego rodzaju dodatkami - gadżetami, jak na przykład rozkładane stoliczki z tyłu czy ekrany w zagłówkach. Jest to przydatna sprawa w momencie wyjazdu rodzinnego nad morze - jednak można się obejść i bez tego typu gadżetów, a za zaoszczędzone pieniądze spokojnie przejedziemy kilka tysięcy kilometrów. Całość jednak i tak zależy od zasobności naszego portfela.

Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku pojazdów używanych, gdzie często nie możemy wybierać dodatkowych opcji a jedynie "brać to co jest". Jednak nawet tutaj kwestia wyposażenia ponad standard jest ważnym czynnikiem kształtującym cenę. Takie samo auto na przykład jedynie ze wspomaganiem kierownicy będzie kosztować sporo mniej niż ten sam model z klimatyzacja w samochodzie, ABS, ESP oraz podgrzewanymi fotelami.

Jednak warto zwrócić uwagę na stan wyposażenia dodatkowego, gdyż w przypadku aut używanych jest to ważna czynność przed zakupem, którą na pewno powinniśmy wykonać. Warto przejrzeć na przykład układ klimatyzacji oraz ewentualnie zlecić serwisowi sprawdzenie jego szczelności, gdyż w momencie awarii (która często jest przez sprzedających maskowana stwierdzeniem "wystarczy odgrzybić, poza tym sprawna") koszta naprawy mogą być dosyć wysokie.

Ogólnie warto także zaznaczyć, że całe wyposażenie dodatkowe opiera się na różnego rodzaju układach elektryczno - mechanicznych, które w autach w wieku ponad 10 lat mogą powoli szwankować.

Wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel dbał o pojazd, jednak należy liczyć się z tym, że pojazd, który ma przejechane 300tysięcy kilometrów może mieć lekkie problemy na przykład z podgrzewaniem foteli lub szczelnością układu klimatyzacji. Po prostu elementy tego typu wyposażenia dodatkowego nie są często przystosowane do długotrwałej, wieloletniej i długodystansowej pracy, przez co mogą być dosyć awaryjne w autach, które mają określony wiek. Dlatego przed zakupem warto zorientować się i zasięgnąć opinii użytkowników danego modelu pojazdu.

 
Jak przygotować samochód na zimę?
Zima to niezłe wyzwanie dla każdego samochodu szczególnie w naszym kraju kiedy zdarzają się temperatury w okolicach m
Impregnacja dachu kabrioleta na zimę
Wielu kierowcom wydaje się, że posiadanie kabrioleta na naszych szerokościach geograficznych mija się z celem, ponie