1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Optymalny wybór wyposażenia dodatkowego w samochodzie

Dodatkowe wyposażenie w samochodzieWiele osób kupując samochód zwraca uwagę na wyposażenie dodatkowe, które nie jest na liście standardowej wyposażenia danego modelu pojazdu. Cal wybór zależy oczywiście od naszego budżetu, jakim dysponujemy i jaki chcemy poświęcić na samochód. W przypadku aut nowych oczywiście dopłaty do wyposażenia dodatkowego często są dość wysokie, dlatego warto przemyśleć opłacalność takiej inwestycji.

Faktycznie, masaż zainstalowany w siedzeniach może wpływać na wygodę podczas długich podróży - jednak bez sensu jest kupowanie drogiego dodatku w momencie gdy jeździmy około 6-8 tysięcy kilometrów rocznie i to jedynie na krótkich odcinkach po mieście. Podobnie jest chociażby z różnego rodzaju dodatkami - gadżetami, jak na przykład rozkładane stoliczki z tyłu czy ekrany w zagłówkach. Jest to przydatna sprawa w momencie wyjazdu rodzinnego nad morze - jednak można się obejść i bez tego typu gadżetów, a za zaoszczędzone pieniądze spokojnie przejedziemy kilka tysięcy kilometrów. Całość jednak i tak zależy od zasobności naszego portfela.

Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku pojazdów używanych, gdzie często nie możemy wybierać dodatkowych opcji a jedynie "brać to co jest". Jednak nawet tutaj kwestia wyposażenia ponad standard jest ważnym czynnikiem kształtującym cenę. Takie samo auto na przykład jedynie ze wspomaganiem kierownicy będzie kosztować sporo mniej niż ten sam model z klimatyzacja w samochodzie, ABS, ESP oraz podgrzewanymi fotelami.

Jednak warto zwrócić uwagę na stan wyposażenia dodatkowego, gdyż w przypadku aut używanych jest to ważna czynność przed zakupem, którą na pewno powinniśmy wykonać. Warto przejrzeć na przykład układ klimatyzacji oraz ewentualnie zlecić serwisowi sprawdzenie jego szczelności, gdyż w momencie awarii (która często jest przez sprzedających maskowana stwierdzeniem "wystarczy odgrzybić, poza tym sprawna") koszta naprawy mogą być dosyć wysokie.

Ogólnie warto także zaznaczyć, że całe wyposażenie dodatkowe opiera się na różnego rodzaju układach elektryczno - mechanicznych, które w autach w wieku ponad 10 lat mogą powoli szwankować.

Wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel dbał o pojazd, jednak należy liczyć się z tym, że pojazd, który ma przejechane 300tysięcy kilometrów może mieć lekkie problemy na przykład z podgrzewaniem foteli lub szczelnością układu klimatyzacji. Po prostu elementy tego typu wyposażenia dodatkowego nie są często przystosowane do długotrwałej, wieloletniej i długodystansowej pracy, przez co mogą być dosyć awaryjne w autach, które mają określony wiek. Dlatego przed zakupem warto zorientować się i zasięgnąć opinii użytkowników danego modelu pojazdu.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...