2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Opony do auta osobowego - jakie wybrać?

Opona do samochodu osobowegoKażdy, kto choć trochę jeździł samochodem i ma doświadczenie z pojazdami o różnym stopniu sprawności wie, że wybór opon ma znaczenie dla wielu aspektów jazdy, poczynając od bezpieczeństwa, poprzez koszty dodatkowe, a na komforcie kończąc. Dzieje się tak dlatego, że opony mają wpływ zarówno na przyczepność pojazdu do jezdni i wpadanie w poślizgi, jak i spalanie oraz poziom hałasu wydawanego przez pojazd.

Zaczynając jednak od podstaw - wybierając nowe opony do samochodu należy przede wszystkim pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Rozmiar opon jest podawany za pomocą trzech liczb i są to w kolejności: szerokość przekroju, wysokość profilu oraz szerokość felgi. Szerokość przekroju i felgi zależy oczywiście od felg, natomiast wysokość profilu jest bardziej elastyczną wartością - na te same felgi można założyć nieco wyższe lub niższe opony, należy jednak upewnić się, że guma nie będzie podczas jazdy ocierała się o elementy zawieszenia bądź nadkola.

Oczywiście, opony osobowe założone na jedną oś muszą być takie same - wysokość profilu opon przednich i tylnych teoretycznie może się różnić, choć ze względu na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także równe zużycie ogumienia, warto unikać takich sytuacji. Poza rozmiarem, opony posiadają również swoje parametry, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszym z nich jest oczywiście przystosowanie do konkretnego sezonu - czyli homologacja letnia lub zimowa, a także połączenie tych dwóch w tzw. oponach całorocznych.

Oprócz tego opony posiadają normy hałasu, spalania i przyczepności, informujące o poziomie wytwarzanego hałasu, wydajności pod względem zużycia paliwa oraz przyczepności pojazdu na mokrej powierzchni. Każda z tych trzech właściwości wykazuje istotne różnice przy oponach o różnym poziomie poszczególnych norm, dlatego warto przed zakupem ogumienia zastanowić się, czego oczekujemy po produkcie i wybrać model odpowiedni do naszych oczekiwań.

 
Samochód nowy kontra używany?
Używany samochódAuto nowe czy używane? Większość Polaków kupuje samochody używane chociaż jeżeli
4 elementy wyposażania dodatkowego które powinny znaleźć się w każdym samochodzie
Dodatkowe wyposażenieOd wielu już lat decyzja o zakupie samochodu nie kończy się na wyborze
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...