Obsługa księgowa firm przez biura rachunkowe

Biuro rachunkoweWiele firm rezygnuje dziś z samodzielnego prowadzenia księgowości lub zatrudniania o tego zadania dodatkowego pracownika. O wiele lepszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biura rachunkowego, zajmującego się kompleksową obsługą finansową wszystkich podmiotów gospodarczych.

Określenie tej obsługi jako kompleksowej jest najlepszym odzwierciedleniem mnogości usług, które proponowane są klientom.

Nadal są to oczywiście usługi typowo księgowe, obejmujące prowadzenie ksiąg handlowych, ksiąg podatkowych czy księgi przychodów i rozchodów. Poza tym, biura rachunkowe zajmują się także ewidencjonowaniem przychodów, podatku VAT, rozliczaniem transakcji eksportu i importu oraz wspieraniem swoich klientów w staraniach o odzyskanie podatku VAT, na przykład za materiału budowlane.

Biuro rachunkowe podejmuje się także przygotowywania szeregu dokumentów, w tym analiz, raportów, bilansów i prognoz na przyszłość. Z chęcią zajmie się sporządzeniem wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej czy przyznanie kredytu bankowego. Pracownicy biura będą wspierać klienta na każdym etapie procesu pozyskiwania kapitału.

Podejmą się więc negocjowania warunków umowy kredytowej oraz będą odwiedzać bank wspólnie z klientem lub w jego imieniu. Wiele biur rachunkowych wzbogaca swoją ofertę również o obsługę innych, poza finansowym, działów przedsiębiorstwa, ale nadal są to sektory ściśle z nim współpracujące. Mowa oczywiście o dziale kadrowym i płacowym, w wielu firmach połączonych w dział personalny.

W ramach obsługi kadrowej biura rachunkowe podejmują się prowadzenia akt osobowych pracowników, sporządzania umów oraz rozliczeń podatkowych. Wspierają także w przypadku wystąpienia jakichkolwiek konfliktów kadrowych. Z kolei w kwestii płac biuro rachunkowe sporządza listy płac, druki do ZUS i innych urzędów oraz przygotowuje umowy dla osób zatrudnionych. Pracownicy biura rachunkowe mogą również być obecni w trakcie kontroli z różnych instytucji, w tym Państwowej Inspekcji Pracy.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...