Japońska doskonałość - odświeżony Nissan 370Z

370z_naglowek.jpg

Nissan uznał, że model 370Z wymaga drobnych zmian. Modyfikacje te nie są spowodowane jednak żadną wadą samochodu, lecz Nissan chce, aby jego klienci byli bardziej zadowoleni.

Tym razem producent postanowił zatroszczyć się o europejską klientelę, a głównym zmianom uległo zawieszenie. Przystosowano je bowiem do europejskich dróg montując ulepszone amortyzatory. Dzięki tej zmianie 370Z prowadzi się precyzyjniej podczas pokonywania szybkich winkli i jest wiele spokojniejszy przy szybkiej jeździe po prostej. W mocnym tylnonapędowym samochodzie bardzo ważna jest przyczepność więc aby coupe Nissana nie ustępowało pod tym względem innym autom zwiększono ogólną przyczepność.

W kwestii mechanicznej poprawiono automatyczną skrzynię biegów, w której dodano tryb Snow odpowiedzialny za jazdę po śniegu. Ogranicza on moment obrotowy przy niskich prędkościach, dzięki czemu jesteśmy w stanie płynnie ruszać i przyspieszać nie tracąc przyczepności. Zmianom uległo także wnętrze, gdzie użyto lepszych materiałów odpowiedzialnych za wyciszenie. Teraz w kabinie jest dużo ciszej. Charakterystyczna bryła nadwozia Nissana 370Z nawiązująca do Datsuna 240Z jest rozpoznawalna przez każdego fana motoryzacji. Lecz kształt ten ma także swoją wadę. Ogranicza on znacznie widoczność do tyłu. W tym celu do listy wyposażenia dołączyła tylna kamera cofania montowana wraz z nawigacją satelitarną.

Natomiast w wyposażeniu standardowym znajduje się teraz kontrola ciśnienia w oponach. Fanów szybkiej jazdy ucieszy również fakt, że Nissan został odchudzony dzięki zastosowaniu aluminiowych elementów nadwozia jak drzwi, maska i pokrywa bagażnika. Podsumowując, przykład ten jest pokazem doskonałości japońskiej inżynierii i jest to jeden z powodów dla których kochamy japońskie samochody.

370z_1
370z_2
370z_3
370z_4
370z_5
370z_6
370z_7
370z_8
1/8 
start stop bwd fwd
 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...