1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Nowoczesny napęd hybrydowy

2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Silnik elektryczny umieszczony jest na wale korbowym silnika spalinowego. Całość działa w bardzo ciekawy sposób. W uruchomieniu silnika spalinowego pomaga silnik elektryczny, przez co rozruch jest łatwiejszy oraz silnik mniej pali. Jeśli auto jedzie z jednostajną prędkością do czterdziestu kilku kilometrów na godzinę, napędza je sam silnik elektryczny. W przypadku przyspieszania, dołącza się silnik spalinowy.

Przy prędkościach powyżej pięćdziesięciu kilometrów na godzinę samochód wykorzystuje napęd spalinowy, a przy prędkościach większych niż siedemdziesiąt kilometrów na godzinę silnik elektryczny wspiera pracę silnika spalinowego, znów znacząco zmniejszając spalanie. Auto posiada baterię, która jest ładowana w trakcie pracy samego silnika spalinowego. Wtedy bowiem silnik elektryczny działa jako prądnica. Samochód jest wyposażony także w system start stop, który powoduje wyłączanie napędu w czasie zatrzymywania się auta na przykład przy czerwonym świetle.

Napęd hybrydowy to rodzaj przejściowego napędu, który pozwoli na przejście pomiędzy napędami spalinowymi a elektrycznymi, które prawdopodobnie w najbliższych latach całkowicie wyeliminują napęd spalinowy, wykorzystujący w samochodach benzynę, ropę czy gaz ziemny. Na polskim rynku dostępnych jest już kilka modeli, które można zakupić z napędem hybrydowym. Ich ceny zaczynają się od siedemdziesięciu tysięcy złotych i idą w górę.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...