2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Nawigacja i lokalizacja GPS
Nawigacja samochodowa - zastosowanie

Osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy niezwykle doceniają urządzenie, jakim jest nawigacja samochodowa. Urządzenia takie montuje się w samochodach, bo zdecydowanie ułatwiają one kierowcom wykonywanie ich obowiązków. Zadaniem kierowcy jest zwykle dojazd w dane miejsce o wyznaczanej porze.

Nawigacja samochodowa sprawia, że jest to łatwiejsze. Dzięki niej wytycza się trasy dojazdu w każde miejsce w Polsce i na świecie. Dzięki temu podczas jazdy nie trzeba korzystać z tradycyjnej mapy. Nie trzeba się zatrzymywać, że by sprawdzić, jak jechać na kolejnym odcinku drogi. Nawigacja nie tylko wytycza trasę dojazdu, ale na bieżąco informuje kierowcę o tym, jakie manewry będzie musiał on wykonać.

Więcej…
 
Praktyczny lokalizator GPS

Nowoczesne osiągnięcia techniki w wielu aspektach ułatwiają życie współczesnemu człowiekowi. W zasadzie w każdej dziedzinie życia można zauważyć to, jak postęp techniczny korzystnie wpływa na to, jak żyje się obecnie ludziom. Dzięki wielu nowoczesnym urządzeniom ich życie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Takie znaczenie mają na przykład systemy alarmowe i monitorujące, czy lokalizator GPS. Choć wydawać by się mogło, że systemy takie mają zastosowanie głównie w filmach, o nie do końca jest to prawda. Okazuje się bowiem, że z urządzeń takich ludzie współcześni korzystają coraz częściej.

Więcej…
 
Nawigacja samochodowa - działanie

Nawigacja w samochodzie jest bardzo przydatnym urządzeniem. Szczególnie dla tych osób, które jeżdżą dużo i stale w nowe miejsca. W ich przypadku nawigacja samochodowa to urządzenie, które w zdecydowanym stopniu pomaga im w bezstresowym otarciu do wyznaczonego celu.

Dzięki niemu nie błądzą oni, nie pokonują tych samych tras, zanim nie znajda właściwej drogi. Kiedy ma się do dyspozycji nawigację niepotrzebna jest tradycyjna mapa. Dobra nawigacja GPS bez żadnego problemu wytyczy określoną trasę. Wystarczy, że wpisze się w niej miejsce startu i zakończenia trasy. W zasadzie nic więcej nie trzeba.

Więcej…
 
Więcej artykułów…