1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Mandaty - co o nich trzeba wiedzieć?

Mandat może zaskoczyć każdego użytkownika samochodu lub motoru. Dlatego warto dowiedzieć się jak wyglądają procedury związane z ich przyznawaniem uregulowane przez przepisy ruchu drogowego.

Pozwoli to z całą pewnością uniknąć stresu oraz niepotrzebnych nerwów związanych z otrzymaniem mandatu oraz lepiej zorientować się o tym jakie mamy prawa, w sytuacji w której ten mandat otrzymamy.


Kto może wypisać mandat i kontrolować to czy przepisy ruchu drogowego są przestrzegane?

Przede wszystkim należy pamiętać, że mandaty nie są wręczane w związku z popełnieniem przestępstwa, a jedynie wykroczenie. To ma zdecydowanie niższą rangę. Otrzymanie mandatu jest ściśle związane ze złamaniem lub naruszeniem przepisów ruchu drogowego. To czy ich przestrzegamy może być kontrolowane, zgodnie z rozporządzeniem, przez policjantów. Należy rozróżnić w tym miejscu policjantów umundurowanych i nieumundurowanych. Policjanci bez munduru nie mogą nas zatrzymać ręką, muszą do tego użyć lizaka. Nie mogą również zatrzymywać pojazdów w terenie niezabudowanym - takie uprawnienia mają wyłącznie policjanci odpowiednio umundurowani lub znajdujący się w oznakowanym odpowiednio samochodzie. Jeżeli ma się wątpliwości, czy zatrzymująca nas osoba jest policjantem należy poprosić o okazanie legitymacji.

Uprawnienia do wypisywania mandatów przez straż miejską

Dokonania w sytuacji łamania przepisów ruchu drogowego może dokonać również straż miejska. Warto jednak wiedzieć, że straż miejska nie może nałożyć mandatu jeżeli nie była bezpośrednim świadkiem złamania przepisów - dzieje się tak chociażby w sytuacjach, w których chciałaby wystawić mandat na podstawie zdjęcia z fotoradaru.

Zakres kontroli, którą może przeprowadzić policja w przypadku zatrzymania osoby kierującej pojazdem

Przy każdej kontroli policjant może dokonać badania by stwierdzić, czy dana osoba nie znajduje się pod wpływem alkoholu. Można odmówić dmuchania w tak zwany balonik, ale należy pamiętać, że nie można odmówić poddaniu się badaniom krwi. Jeżeli ktoś się temu sprzeciwia policjant może zastosować środki przymusu.

Prawo jazdy

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...