2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Mandaty - co o nich trzeba wiedzieć?

Mandat może zaskoczyć każdego użytkownika samochodu lub motoru. Dlatego warto dowiedzieć się jak wyglądają procedury związane z ich przyznawaniem uregulowane przez przepisy ruchu drogowego.

Pozwoli to z całą pewnością uniknąć stresu oraz niepotrzebnych nerwów związanych z otrzymaniem mandatu oraz lepiej zorientować się o tym jakie mamy prawa, w sytuacji w której ten mandat otrzymamy.


Kto może wypisać mandat i kontrolować to czy przepisy ruchu drogowego są przestrzegane?

Przede wszystkim należy pamiętać, że mandaty nie są wręczane w związku z popełnieniem przestępstwa, a jedynie wykroczenie. To ma zdecydowanie niższą rangę. Otrzymanie mandatu jest ściśle związane ze złamaniem lub naruszeniem przepisów ruchu drogowego. To czy ich przestrzegamy może być kontrolowane, zgodnie z rozporządzeniem, przez policjantów. Należy rozróżnić w tym miejscu policjantów umundurowanych i nieumundurowanych. Policjanci bez munduru nie mogą nas zatrzymać ręką, muszą do tego użyć lizaka. Nie mogą również zatrzymywać pojazdów w terenie niezabudowanym - takie uprawnienia mają wyłącznie policjanci odpowiednio umundurowani lub znajdujący się w oznakowanym odpowiednio samochodzie. Jeżeli ma się wątpliwości, czy zatrzymująca nas osoba jest policjantem należy poprosić o okazanie legitymacji.

Uprawnienia do wypisywania mandatów przez straż miejską

Dokonania w sytuacji łamania przepisów ruchu drogowego może dokonać również straż miejska. Warto jednak wiedzieć, że straż miejska nie może nałożyć mandatu jeżeli nie była bezpośrednim świadkiem złamania przepisów - dzieje się tak chociażby w sytuacjach, w których chciałaby wystawić mandat na podstawie zdjęcia z fotoradaru.

Zakres kontroli, którą może przeprowadzić policja w przypadku zatrzymania osoby kierującej pojazdem

Przy każdej kontroli policjant może dokonać badania by stwierdzić, czy dana osoba nie znajduje się pod wpływem alkoholu. Można odmówić dmuchania w tak zwany balonik, ale należy pamiętać, że nie można odmówić poddaniu się badaniom krwi. Jeżeli ktoś się temu sprzeciwia policjant może zastosować środki przymusu.

Prawo jazdy

 
Teoretyczny egzamin na prawo jazdy - zasady
Jak poradzić sobie z nowymi przepisami? Czyli wszystko o egzaminie teoretycznym.
Prawa kupującego w Internecie - motoryzacja
Człowiek współczesny coraz częściej kupuje rzeczy przez internet. Warto wiedzieć jakie ma prawa klient internetowy w
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...