2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Magnetyzery - chwyt reklamowy?

30Coraz częściej można spotkać się o ofertą magnetyzerów lub - jak kto woli - uszlachetniaczy do paliwa. Zgodnie z zapowiedziami mają one powodować uporządkowanie cząsteczek paliwa, co spowoduje obniżenie spalania.

Sprzedawcy często podają także procentowe oszczędności, które wahają się w przedziale od 5% do 30-40%. Faktycznie, być może oszczędność rzędu kilku procent możemy zauważyć, gdyż w perspektywie 100kilometrów pokonanych autem jest to różnica ok. pół szklanki paliwa.

Jednak tak właściwie wszystkie magnetyzery lub podobne wynalazki są raczej efektem placebo - gdyż fizycznie nie ma możliwości wpłynięcia na uporządkowanie cząstek paliwa w taki sposób, który zapewniłby jakiekolwiek oszczędności. Jednak ludzie często chwalą się, że spadło im spalanie o 0.3-0.5l na 100km. Jest to wynikiem placebo, gdyż po zakupie i montażu - swoją drogą dość drogiego - magnetyzera nabywca nastawia się na bardziej oszczędną jazdę.

Co za tym idzie - traktuje nieco delikatniej pedał przyspieszenia - gdyż stara się maksymalnie wykorzystać swój nowy nabytek. W efekcie mamy obniżenie spalania, co zauważamy - lub też nie - na stacji benzynowej. Jednak odpowiedzmy sobie na pytanie - czy warto wydawać kilkadziesiąt złotych na coś, co nie jest skuteczne? Równie dobry efekt możemy osiągnąć po prostu jeżdżąc bardziej rozsądnie i ekonomicznie. Każdy kierowca powinien się 3 razy zastanowić zanim kupi "świetny wynalazek" do oszczędzania paliwa. Zwłaszcza, że aby koszt tego wynalazku się zwrócił przy zakładanej oszczędności rzędu 100-200ml na 100km musimy pokonać naprawdę sporą odległość.

 
Polacy i auta
Badania statystyczne ukazują, że obecnie w przeszło połowie gospodarstw domowych znajduje się, co najmniej jeden
Rozwój w dziedzinie handlu częściami i akcesoriami samochodowymi
Rozwój motoryzacyjnyInnowacje w dziedzinie handlu polegają głównie na łączeniu usług naprawczych ze