swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Magnetyzery - chwyt reklamowy?

30Coraz częściej można spotkać się o ofertą magnetyzerów lub - jak kto woli - uszlachetniaczy do paliwa. Zgodnie z zapowiedziami mają one powodować uporządkowanie cząsteczek paliwa, co spowoduje obniżenie spalania.

Sprzedawcy często podają także procentowe oszczędności, które wahają się w przedziale od 5% do 30-40%. Faktycznie, być może oszczędność rzędu kilku procent możemy zauważyć, gdyż w perspektywie 100kilometrów pokonanych autem jest to różnica ok. pół szklanki paliwa.

Jednak tak właściwie wszystkie magnetyzery lub podobne wynalazki są raczej efektem placebo - gdyż fizycznie nie ma możliwości wpłynięcia na uporządkowanie cząstek paliwa w taki sposób, który zapewniłby jakiekolwiek oszczędności. Jednak ludzie często chwalą się, że spadło im spalanie o 0.3-0.5l na 100km. Jest to wynikiem placebo, gdyż po zakupie i montażu - swoją drogą dość drogiego - magnetyzera nabywca nastawia się na bardziej oszczędną jazdę.

Co za tym idzie - traktuje nieco delikatniej pedał przyspieszenia - gdyż stara się maksymalnie wykorzystać swój nowy nabytek. W efekcie mamy obniżenie spalania, co zauważamy - lub też nie - na stacji benzynowej. Jednak odpowiedzmy sobie na pytanie - czy warto wydawać kilkadziesiąt złotych na coś, co nie jest skuteczne? Równie dobry efekt możemy osiągnąć po prostu jeżdżąc bardziej rozsądnie i ekonomicznie. Każdy kierowca powinien się 3 razy zastanowić zanim kupi "świetny wynalazek" do oszczędzania paliwa. Zwłaszcza, że aby koszt tego wynalazku się zwrócił przy zakładanej oszczędności rzędu 100-200ml na 100km musimy pokonać naprawdę sporą odległość.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...