1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Korzyści płynące z wynajmu samochodów osobowych oraz busów

Wynajem busówKorzyści płynące z wynajmu samochodów osobowych oraz busów

Jeśli mamy w planach wycieczkę wieloosobową na własną rękę, to warto wziąć pod uwagę wynajem busów. Oczywiście wynajem samochodów osobowych też może umożliwić nam wypożyczenie auta do przewiezienia do dziewięciu osób. Jednak busy charakteryzują się specjalnymi gabarytami, które umożliwiają bardziej komfortowe warunki podczas jazdy zarówno kierowcy, jak i pozostałym pasażerom.

Można też liczyć na sprawne poruszanie się w bardziej wymagającym terenie, czyli problemem nie powinny być kręte i górskie drogi czy też wąskie uliczki.

A może wynajem busów z kierowcą?

Wynajem busów jest często koniecznością nie tylko z powodu chęci podróżowania z grupą towarzyszy, ale także w celu zorganizowania jakiejś okolicznościowej imprezy. Zapewnienie gościom transportu na ślub, pogrzeb czy inne ważne spotkanie wymaga odpowiednio przystosowanego pojazdu. Dodatkowo jeśli nie bardzo orientujemy się w okolicy lub nie chcemy rezygnować z możliwości wspólnego biesiadowania z udziałem alkoholu, to najlepszą decyzją jest wynajem busów z kierowcą. Dopiero wtedy wszystkie osoby mogą liczyć na komfortowe warunki i szaloną zabawę. Wynajęty kierowca to brak zmartwień o samodzielne prowadzenie auta, co jest trudne do zrealizowania po wielogodzinnych harcach podczas imprezy. Zmęczenie daje się każdemu we znaki, co odbija się niekorzystnie na bezpieczeństwie podczas poruszania się na drodze. Będąc tylko pasażerem, nie musimy się martwić ilością wypijanych przez nas drinków, ani też o to, czy dojedziemy cali do domu. Jeśli nie planujemy żadnych dodatkowych manewrów, ani też nie przewidujemy jakiś nadprogramowych wyjazdów, to wynajem busów osobowych z kierowcą jest ciekawą opcja. Do nas wówczas pozostaje tylko decyzja o cenie i odpowiednim modelu pojazdu.

Jakie możliwości daje wynajem samochodów osobowych?

Podróżowanie pociągiem czy autobusem przy długich trasach nie należy do najciekawszych i najwygodniejszych rozwiązań. Obranie kierunku przygody i wyznaczanie sobie samodzielnie szlaków jest samo w sobie już tym, co lubimy podczas wycieczek w nieznane. Nie trzeba posiadać super bryki, która zawiezie nas w najdalsze zakątki, ponieważ obecnie można liczyć na wynajem samochodów osobowych, a więc każdy zainteresowany może pozwolić sobie na trochę luksusu. Wynajem samochodu to swoboda i elastyczność, jeśli chodzi o zaplanowanie podróży. Możliwość dobrania trasy, która będzie spełniała nasze oczekiwania, jest na wyciągnięcie ręki. Możemy również zatrzymać się gdziekolwiek zechcemy i z jakiegokolwiek powodu, co nie jest możliwe podczas podróżowania publicznym środkiem transportu. A przecież większa ilość atrakcji jest jak najbardziej wskazana, zwłaszcza w przypadku miłośników zwiedzania.

Warto podkreślić, że wynajem samochodów osobowych wiąże się z brakiem konieczności zamartwiania się w przypadku użytkowania pojazdu, ponieważ to firma gwarantuje bezpieczeństwo i dobry stan techniczny auta. A im mniej zmartwień, tym bardziej możemy korzystać z uroku przemierzana licznych kilometrów. Obecnie wiele firm oferuje bardzo wygodną usługę, którą jest brak konieczności zwrotu samochodu w tej samej placówce, w której go odebraliśmy. Możemy bowiem oddać samochód w całkiem innej lokalizacji, co jeszcze bardziej zwiększa nasze możliwości podróżowania po znacznie większym obszarze.

Gdzie można dokonać rezerwacji samochodu?

Najbardziej dogodną dla wielu osób metodą rezerwacji jest zrobienie tego przez Internet. Obecnie prawie wszystkie wypożyczalnie oferują taką możliwość. Posiadają one własne strony internetowe, na których widnieją warunki umowy, cennik, dostępne modele samochodów oraz możliwość zarezerwowania sobie konkretnego auta w określonym przez nas terminie. Możemy nawet liczyć na dodatkowe usługi typu wynajem auta osobowego z kierowcą czy też dodatkowe ubezpieczenie. W rezerwacji mogą także pomóc biura podróży w przypadku planowanej wakacyjnej wycieczki. Niestety jako, że są to pośrednicy, to należy liczyć się z większą ceną. Jest to jednak ciekawa opcja, jeśli nie chcemy mieć na głowie wszystkich formalności związanych z wynajmem samochodu.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...