2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Klimatyzacja w samochodzie - zalety i wady

Klimatyzacja w samochodzieKlimatyzacja w samochodzie jest marzeniem wielu kierowców, jednak niemalże tyle samo osób narzeka na układy klimatyzacyjne w swoich samochodach.

Jak jest naprawdę? Czy warto faktycznie zainwestować przy zakupie w dodatkowe wyposażenie, jakim jest klimatyzacja? Strony medalu są dwie, które można podzielić na wady i zalety.

Klimatyzacja w samochodzie - zalety

Zaletami klimatyzacji na pewno będzie utrzymywanie wyższego komfortu jazdy, zarówno w czasie upałów jak i w zimie. Zimową porą klima powoduje, że środek auta szybciej się nagrzewa, dodatkowo zaś unikamy parowania szyb - co bywa zmorą aut bez klimatyzacji.

Zasadniczo w tym miejscu kończy się lista zalet, gdyż klima po prostu jest rozwiązaniem, który wpływa na komfort poruszania się autem po drogach. Wad jest niestety nieco więcej, chociaż tutaj ich zakwalifikowanie jako faktyczny minus zależy od subiektywnej opinii.

Klimatyzacja auta - wady

Na pewno należy wspomnieć o kwestii kosztów, jakie ponosi za sobą instalacja - co roku trzeba ją odgrzybić, najlepiej dwukrotnie, za każdym razem jest to koszt około 30-50 złotych. Dodatkowo trzeba uzupełniać braki środka chłodzącego, co też nie jest tanią "zabawą" - najczęściej koszt to od 80 do ponad 200 złotych. Dodatkowo dochodzi oczywiście kwestia spalania, która na pewno będzie odczuwalna w mieście - bez problemu pojazd z klimatyzacją spali ten litr więcej na każde 100 kilometrów. Zarazem obciąża to też silnik, przez co klima przy małych pojemnościach może powodować pewne problemy z przyspieszaniem np. w trasie (tutaj chyba wszystkim znany przykład - Daewoo Matiz z klimatyzacją oraz 4 osobami na pokładzie, powyżej 90 km/h ten pojazd praktycznie nie przyspiesza przy włączonej klimatyzacji, często użytkownicy mówią, że do wyprzedzania wyłączają klimę aby manewr wykonać w miarę sprawnie).

Dodatkowo dochodzi kwestia ewentualnych awarii, które mogą być dość kosztowne, gdyż niemal każdy element tego układu jest dosyć wartościowy - od chłodnic, przez kompresory, na samym orurowaniu układu kończąc. Wszystkie wady oczywiście są subiektywnymi odczuciami, wyciągniętymi z lat użytkowania pojazdów z klimatyzacją oraz pozbawionych tego "dobrodziejstwa". Wybór wyposażenia naszego pojazdu zależy finalnie i tak tylko od nabywców, w związku z czym każdy świadomy kupujący wybierze zgodnie z tym co chce otrzymać. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że w pojazdach starszych rocznikowo układy klimatyzacji często stwarzają więcej problemów niż pożytku - w efekcie ludzie, którzy teoretycznie mają klimę w aucie nie korzystają z niej, gdyż wymiana na przykład kompresora, który uległ awarii jest dosyć kosztowna w porównaniu do ceny zakupu pojazdu.

Podsumowanie

Dlatego warto rozważyć to czy na pewno potrzebujemy klimatyzacji w aucie - ten układ dodatkowy niesie za sobą często sporo problemów, wpływa oczywiście na komfort - jednak warto przemyśleć prostą kwestię - czy nas na to stać. Jeżdżenie bez klimatyzacji nie jest wyjątkowo problematyczne - wiadomo, w czasie wysokich upałów w dalsze trasy bywa to uciążliwe, jednak jeśli ktoś jeździ tylko i wyłącznie po mieście oraz robi krótkie odcinki to tak naprawdę nie odczuje obecności klimy. Potrzeba chwili czasu żeby układ dawał odczuwalne efekty w samochodzie.

Oczywiście wybór auta z lub bez klimatyzacji jest subiektywną sprawą każdego kupującego, warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw. Często zdarza się bowiem, że ludzie mają auto z klimatyzacją, której nie używają z powodu awarii lub podniesionego spalania - co w przypadku przebiegów miejskich może być odczuwalne dla portfela przy obecnych cenach paliw.

 
Polacy i auta
Badania statystyczne ukazują, że obecnie w przeszło połowie gospodarstw domowych znajduje się, co najmniej jeden
Rozwój w dziedzinie handlu częściami i akcesoriami samochodowymi
Rozwój motoryzacyjnyInnowacje w dziedzinie handlu polegają głównie na łączeniu usług naprawczych ze
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...