2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Jazda samochodem a oszczędzanie

Oszczędna jazda samochodemObecnie każdy człowiek próbuje zaoszczędzić jakiś procent kapitału. Zerkając na konto bankowe, każdy chciałby posiadać jak największą kwotę. Niestety, nie wielu pamięta o tym, że niewielkie czynności mogą zaprocentować w przyszłości. Przykładem może być jazda samochodem, niby działanie, na którą nie mamy wpływu, a jednak jest taka możliwość.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby mieć niewielkie zużycie paliwa oraz podzespołów silnika. Należy nie zapominać o tym, żeby rozgrzać silnik przed ruszeniem samochodem.

To da możliwość pomniejszyć jego zużycie oraz przeniesie się na większy przebieg. Podczas jazdy nie należy również jechać na wysokich obrotach, im mniejsza ich ilość tym spalanie paliwa idzie w dół, razem z emisją spalin oraz hałasem. Dobrze jest również jeździć z równomierną prędkością. Po co gwałtowanie przyśpieszać, hamować i tracić paliwo, skoro można bezpiecznie, z odpowiednią prędkością także dotrzeć na miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tempomatu, jeśli samochód go posiada.

Podczas krótkich postojów niegłupio jest także gasić silnik, jest to dbałość o swój portfel. Czasami w miastach kierowcy dostają informację ile czasu jeszcze będzie się działać czerwone światło. Opony również należą do części składowej decydującej o spalaniu. Dobrze jest pilnować ich ciśnienie, ponieważ jeżeli jest go mało to opony podczas toczenia się wymagają większego zużycia paliwa. Wiadomo, że zimowe opony oprawione w inny bieżnik automatycznie ingerują w spalanie, ale bezpieczeństwo także jest ważne. Nie zapominajmy także o dodatkowych, niepotrzebnych rzeczach, które są w samochodzie. Jeżeli ważą ok. 100 kg to zużycie paliwa wzrasta o ok. 0, 7 l/100 km. Klimatyzacja w samochodzie także zwiększa zużycie paliwa, a więc trzeba pamiętać o rozsądnym jej używaniu, pamiętając także, że nieużywana psuje się bardziej, niż używana.

Zastosowanie się do metod opisanych wyżej, na pewno zmieni spalanie samochodu, jak i żywotność jego podzespołów. Pamiętając także o tym, że mniejsze spalanie wpływa na środowisko poprzez mniejszą emisję spalin, ale także na grubość naszego portfela.

 
Sposoby na sprzedaż samochodu - skup samochodów
Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod
Postęp w dziedzinie motoryzacji
Obecny postęp technologiczny praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, bez wątpienia zauważalny jest także w dzie