swift0.jpg

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowało koncepcyjną wersję najmocniejszej wersji ich miejskiego samochodu.

Swift w wersji S będzie posiadał silnik M16A o pojemności 1,6 litra połączony z sześciostopniową manualną przekładnią. Jednostka ta będzie dysponowała mocą 150 KM, co w tak małym aucie wystarczy aby poruszać się bardzo dynamicznie. Od seryjnego modelu odróżniają go zmienione zderzaki, progi, pokaźny spojler, 18-calowe felgi, a także poszerzenia nadwozia. Co do koloru jeszcze nic nie jest pewne oprócz tego, że prezentowany tutaj żółty lakier został specjalnie przygotowany na wystawę w Genewie.

Jak zapewnia producent auto będzie posiadało bardziej sportowy charakter niż poprzednik. Swift ma wymiary porównywalne do Mini Coopera i to z nim będzie konkurował, gdy wejdzie na rynek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Swifta zobaczymy na ulicach miast nie wcześniej niż w 2012 roku.

{vsig}swift_s{/vsig}

Źródło: worldcarfans.com

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Jazda samochodem a oszczędzanie

Oszczędna jazda samochodemObecnie każdy człowiek próbuje zaoszczędzić jakiś procent kapitału. Zerkając na konto bankowe, każdy chciałby posiadać jak największą kwotę. Niestety, nie wielu pamięta o tym, że niewielkie czynności mogą zaprocentować w przyszłości. Przykładem może być jazda samochodem, niby działanie, na którą nie mamy wpływu, a jednak jest taka możliwość.

Przede wszystkim należy pamiętać, aby mieć niewielkie zużycie paliwa oraz podzespołów silnika. Należy nie zapominać o tym, żeby rozgrzać silnik przed ruszeniem samochodem.

To da możliwość pomniejszyć jego zużycie oraz przeniesie się na większy przebieg. Podczas jazdy nie należy również jechać na wysokich obrotach, im mniejsza ich ilość tym spalanie paliwa idzie w dół, razem z emisją spalin oraz hałasem. Dobrze jest również jeździć z równomierną prędkością. Po co gwałtowanie przyśpieszać, hamować i tracić paliwo, skoro można bezpiecznie, z odpowiednią prędkością także dotrzeć na miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tempomatu, jeśli samochód go posiada.

Podczas krótkich postojów niegłupio jest także gasić silnik, jest to dbałość o swój portfel. Czasami w miastach kierowcy dostają informację ile czasu jeszcze będzie się działać czerwone światło. Opony również należą do części składowej decydującej o spalaniu. Dobrze jest pilnować ich ciśnienie, ponieważ jeżeli jest go mało to opony podczas toczenia się wymagają większego zużycia paliwa. Wiadomo, że zimowe opony oprawione w inny bieżnik automatycznie ingerują w spalanie, ale bezpieczeństwo także jest ważne. Nie zapominajmy także o dodatkowych, niepotrzebnych rzeczach, które są w samochodzie. Jeżeli ważą ok. 100 kg to zużycie paliwa wzrasta o ok. 0, 7 l/100 km. Klimatyzacja w samochodzie także zwiększa zużycie paliwa, a więc trzeba pamiętać o rozsądnym jej używaniu, pamiętając także, że nieużywana psuje się bardziej, niż używana.

Zastosowanie się do metod opisanych wyżej, na pewno zmieni spalanie samochodu, jak i żywotność jego podzespołów. Pamiętając także o tym, że mniejsze spalanie wpływa na środowisko poprzez mniejszą emisję spalin, ale także na grubość naszego portfela.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

New York Auto Show

Impreza odbywa się co roku na Manhattanie w Jav...

Nowości w 2013r

W 2013 roku na rynku pojawi się wiele nowych samo...

Wynajem busów - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...