2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Jak przygotować samochód na zimę?

Zima to niezłe wyzwanie dla każdego samochodu szczególnie w naszym kraju kiedy zdarzają się temperatury w okolicach minus dwudziestu stopni Celsjusza. O zimie warto pomyśleć już w okresie jesiennym tak by żaden zimowy poranek czy też droga do pracy nie stała się dla nas problemem. Z reguły kilka prostych zabiegów spowoduje brak zaskoczeń w przyszłości. Oczywiście podstawą są zimowe opony.

Najlepiej wymienić je już w listopadzie unikniemy w tym przypadku duży kolejek ponieważ wielu kierowców chyba zakłada, że w tym roku śnieg nie spadnie i unikną tego wydatku. Prawda jest taka, ze co roku opony prędzej czy później trzeba będzie wymienić.

Później oznacza tylko długie oczekiwanie pod warsztatem na swoją kolejkę. Chyba, że mamy swoje felgi z osobno z oponami zimowymi i oponami letnimi wtedy kwestia wymiany zależy od nas. Druga sprawa to akumulator. Jego kondycję powinniśmy sprawdzić również w okresie jesiennym tak by podczas minusowych temperatur nie okazało się, że odmówi posłuszeństwa. Poziom ładowania możemy sprawdzić w większości warsztatów samochodowych za symboliczną opłatą z reguły jest to dziesięć złotych. Mechanik samochodowy powie nam w jakiej kondycji jest nasz akumulator.

Jeżeli jest w miarę dobrym stanie to możemy jeszcze na wszelki wypadek kupić prostownik akumulatorowy, który pozwoli podładowywać akumulator według naszych potrzeb. Kosz takiego prostownika to około pięćdziesiąt złotych, które wydamy jednorazowo gdyż urządzenie długo nam posłuży. Jeśli natomiast akumulator jest w tragicznym stanie warto kupić nowy gdyż zbyt uciążliwe będzie codzienne ładowanie w okresie zimowym. Ostatnia sprawa, o której warto pamiętać to drobne akcesoria przydatne w zimie do usuwania śniegu i lody z szyb i karoserii. Należało by również wymienić płyn w spryskiwaczach na zimowy oraz mieć w bagażniku jakieś cieplejsze rękawice oraz czapkę w razie awarii bądź poślizgu i dłuższego postoju. Te proste sposoby pozwolą skutecznie przebrnąć przez okres zimy tak nieprzyjazny dla kierowców.

 
Impregnacja dachu kabrioleta na zimę
Wielu kierowcom wydaje się, że posiadanie kabrioleta na naszych szerokościach geograficznych mija się z celem, ponie
Przewody rozruchowe - jak ich używać?
Przewody rozruchowePrzewody rozruchowe - jak ich używać? Rozładowany akumul