2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Jak oszczędnie jeździć samochodem?

W XXI wieku praktycznie każdy człowiek dokłada wszelkich starań, aby oszczędzić co nieco pieniędzy. Patrząc na konto bankowe, każdy chciałby mieć jak największą kwotę. Niestety, nie każdy pamięta o tym, że drobne działania mogą zaprocentować w przyszłości. Przykładem może być oszczędna jazda samochodem.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, aby mieć małe spalanie paliwa oraz części silnika. Należy pamiętać o tym, aby rozgrzać silnik przed jazdą. To pozwoli zmniejszyć jego zużycie oraz przełoży się na większy przebieg.

Podczas jazdy nie należy też jechać na wysokich obrotach, im mniejsza ich ilość tym zużycie paliwa idzie w dół, razem z emisją spalin oraz hałasem.

Porządnie jest też jeździć z równomierną prędkością. Po co gwałtowanie przyśpieszać, hamować i marnować paliwo, jeśli można bezpiecznie, z odpowiednią prędkością również dojechać do celu. Dobrym rozwiązaniem jest używanie tempomatu, jeśli samochód posiada go. W trakcie krótkich postojów niegłupio jest również wyłączać silnik, jest to dbałość o swoją kieszeń. Niekiedy w miastach kierowcy informowani są ile czasu jeszcze będzie się działać czerwone światło.

Opony również należą do części składowej decydującej o spalaniu. Dobrze jest kontrolować ich ciśnienie, ponieważ jeżeli jest go mało to ogumienie podczas toczenia się wymagają większego zużycia paliwa. Wiadomo, że zimowe opony wyposażone w inny bieżnik automatycznie ingerują w spalanie, ale bezpieczeństwo również jest ważne. Pamiętajmy także o dodatkowych, niepotrzebnych rzeczach, które znajdują się w samochodzie. Jeżeli ważą ok. 100 kg to zużycie paliwa wzrasta o ok. 0, 7 l/100 km! Klimatyzacja w samochodzie także zwiększa spalanie, a więc należy pamiętać o przemyślanym jej używaniu, pamiętając także, że nieużywana psuje się bardziej, niż używana.

Stosowanie się do metod opisanych wyżej, na sto procent zmieni spalanie auta, jak i sprawność jego podzespołów. Pamiętając także o tym, że mniejsze spalanie wpływa na środowisko poprzez mniejszą emisję spalin, ale także na grubość naszego portfela.

  • Wypożyczalnia samochodów osobowych
 
Jak przygotować samochód na zimę?
Zima to niezłe wyzwanie dla każdego samochodu szczególnie w naszym kraju kiedy zdarzają się temperatury w okolicach m
Impregnacja dachu kabrioleta na zimę
Wielu kierowcom wydaje się, że posiadanie kabrioleta na naszych szerokościach geograficznych mija się z celem, ponie