1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Jak oszczędnie jeździć samochodem?

Wymiana oponyW XXI wieku praktycznie każdy człowiek dokłada wszelkich starań, aby oszczędzić co nieco pieniędzy. Patrząc na konto bankowe, każdy chciałby mieć jak największą kwotę. Niestety, nie każdy pamięta o tym, że drobne działania mogą zaprocentować w przyszłości. Przykładem może być oszczędna jazda samochodem.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, aby mieć małe spalanie paliwa oraz części silnika. Należy pamiętać o tym, aby rozgrzać silnik przed jazdą. To pozwoli zmniejszyć jego zużycie oraz przełoży się na większy przebieg. Podczas jazdy nie należy też jechać na wysokich obrotach, im mniejsza ich ilość tym zużycie paliwa idzie w dół, razem z emisją spalin oraz hałasem.

Porządnie jest też jeździć z równomierną prędkością. Po co gwałtowanie przyśpieszać, hamować i marnować paliwo, jeśli można bezpiecznie, z odpowiednią prędkością również dojechać do celu. Dobrym rozwiązaniem jest używanie tempomatu, jeśli samochód posiada go. W trakcie krótkich postojów niegłupio jest również wyłączać silnik, jest to dbałość o swoją kieszeń. Niekiedy w miastach kierowcy informowani są ile czasu jeszcze będzie się działać czerwone światło.

Opony osobowe również należą do części składowej decydującej o spalaniu. Dobrze jest kontrolować ich ciśnienie, ponieważ jeżeli jest go mało to ogumienie podczas toczenia się wymagają większego zużycia paliwa. Wiadomo, że zimowe opony wyposażone w inny bieżnik automatycznie ingerują w spalanie, ale bezpieczeństwo również jest ważne. Pamiętajmy także o dodatkowych, niepotrzebnych rzeczach, które znajdują się w samochodzie. Jeżeli ważą ok. 100 kg to zużycie paliwa wzrasta o ok. 0, 7 l/100 km! Klimatyzacja w samochodzie także zwiększa spalanie, a więc należy pamiętać o przemyślanym jej używaniu, pamiętając także, że nieużywana psuje się bardziej, niż używana.

Stosowanie się do metod opisanych wyżej, na sto procent zmieni spalanie auta, jak i sprawność jego podzespołów. Pamiętając także o tym, że mniejsze spalanie wpływa na środowisko poprzez mniejszą emisję spalin, ale także na grubość naszego portfela.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...