Jak oszczędnie jeździć samochodem?

Wymiana oponyW XXI wieku praktycznie każdy człowiek dokłada wszelkich starań, aby oszczędzić co nieco pieniędzy. Patrząc na konto bankowe, każdy chciałby mieć jak największą kwotę. Niestety, nie każdy pamięta o tym, że drobne działania mogą zaprocentować w przyszłości. Przykładem może być oszczędna jazda samochodem.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, aby mieć małe spalanie paliwa oraz części silnika. Należy pamiętać o tym, aby rozgrzać silnik przed jazdą. To pozwoli zmniejszyć jego zużycie oraz przełoży się na większy przebieg. Podczas jazdy nie należy też jechać na wysokich obrotach, im mniejsza ich ilość tym zużycie paliwa idzie w dół, razem z emisją spalin oraz hałasem.

Porządnie jest też jeździć z równomierną prędkością. Po co gwałtowanie przyśpieszać, hamować i marnować paliwo, jeśli można bezpiecznie, z odpowiednią prędkością również dojechać do celu. Dobrym rozwiązaniem jest używanie tempomatu, jeśli samochód posiada go. W trakcie krótkich postojów niegłupio jest również wyłączać silnik, jest to dbałość o swoją kieszeń. Niekiedy w miastach kierowcy informowani są ile czasu jeszcze będzie się działać czerwone światło.

Opony osobowe również należą do części składowej decydującej o spalaniu. Dobrze jest kontrolować ich ciśnienie, ponieważ jeżeli jest go mało to ogumienie podczas toczenia się wymagają większego zużycia paliwa. Wiadomo, że zimowe opony wyposażone w inny bieżnik automatycznie ingerują w spalanie, ale bezpieczeństwo również jest ważne. Pamiętajmy także o dodatkowych, niepotrzebnych rzeczach, które znajdują się w samochodzie. Jeżeli ważą ok. 100 kg to zużycie paliwa wzrasta o ok. 0, 7 l/100 km! Klimatyzacja w samochodzie także zwiększa spalanie, a więc należy pamiętać o przemyślanym jej używaniu, pamiętając także, że nieużywana psuje się bardziej, niż używana.

Stosowanie się do metod opisanych wyżej, na sto procent zmieni spalanie auta, jak i sprawność jego podzespołów. Pamiętając także o tym, że mniejsze spalanie wpływa na środowisko poprzez mniejszą emisję spalin, ale także na grubość naszego portfela.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...