1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Instalacja gazowa sposobem na oszczędność

Spośród wielu możliwości oszczędzania na eksploatacji samochodu, jednym z lepszych jest montaż instalacji LPG.

Dzięki takiej inwestycji, codzienna eksploatacja samochodu kosztuje o wiele mniej, a zakup instalacji gazowej szybko się zwraca. Paliwo LPG znane jest w naszym kraju od wielu lat, ma swoich zagorzałych przeciwników jak i zwolenników.

Pierwsi twierdzą, że jest o paliwo, w znaczący sposób pogarszające osiągi auta i przyczyniające się do zniszczenia silnika. Drudzy, widzą w nim wielką oszczędność. Jak jest naprawdę? Lata istnienia gazu LPG do aut i miliony samochodów, które na tym paliwie się poruszają pozwalają przypuszczać, ze jest to coś, co rzeczywiście się sprawdza. Tak jest w rzeczywistości, ważne jest jednak aby instalacja gazowa była odpowiednio dobrana do samochodu a gaz LPG dobrej jakości. Najlepiej jest, jeśli instalacje gazową montujemy do auta samodzielnie, a właściwie zlecamy jej zamontowanie, nie zaś kupujemy samochód z już zamontowaną instalacją.

Druga opcja jest znacznie prostsza, kupno samochodu bez instalacji i zamontowanie jej w dobrym zakładzie daje pewność, że instalacja założona będzie dobrze. Ewentualne naprawy w zakładzie, który ją zakładał, również nie będą problemem. Jeśli natomiast przyjedziemy do niego z instalacją założoną przez kogoś innego, może być trochę gorzej.

Podsumowując - samochód z instalacją gazową, to nie powód do wstydu , to pomysł na oszczędzanie. W dobie wysokich cen paliw, jazda na gazie to najtańsza opcja. Warto z niej skorzystać.

 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...