Instalacja gazowa sposobem na oszczędność

Spośród wielu możliwości oszczędzania na eksploatacji samochodu, jednym z lepszych jest montaż instalacji LPG.

Dzięki takiej inwestycji, codzienna eksploatacja samochodu kosztuje o wiele mniej, a zakup instalacji gazowej szybko się zwraca. Paliwo LPG znane jest w naszym kraju od wielu lat, ma swoich zagorzałych przeciwników jak i zwolenników.

Pierwsi twierdzą, że jest o paliwo, w znaczący sposób pogarszające osiągi auta i przyczyniające się do zniszczenia silnika. Drudzy, widzą w nim wielką oszczędność. Jak jest naprawdę? Lata istnienia gazu LPG do aut i miliony samochodów, które na tym paliwie się poruszają pozwalają przypuszczać, ze jest to coś, co rzeczywiście się sprawdza. Tak jest w rzeczywistości, ważne jest jednak aby instalacja gazowa była odpowiednio dobrana do samochodu a gaz LPG dobrej jakości. Najlepiej jest, jeśli instalacje gazową montujemy do auta samodzielnie, a właściwie zlecamy jej zamontowanie, nie zaś kupujemy samochód z już zamontowaną instalacją.

Druga opcja jest znacznie prostsza, kupno samochodu bez instalacji i zamontowanie jej w dobrym zakładzie daje pewność, że instalacja założona będzie dobrze. Ewentualne naprawy w zakładzie, który ją zakładał, również nie będą problemem. Jeśli natomiast przyjedziemy do niego z instalacją założoną przez kogoś innego, może być trochę gorzej.

Podsumowując - samochód z instalacją gazową, to nie powód do wstydu , to pomysł na oszczędzanie. W dobie wysokich cen paliw, jazda na gazie to najtańsza opcja. Warto z niej skorzystać.

 

Popularne

Król miasta - Suzuki Swift S

Suzuki na salonie samochodowym w Genewie zaprez...

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...