2Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle możliwe?

Oczywiście, wtedy, gdy człowiek porusza się samochodem wyposażonym w nowoczesny napęd hybrydowy. Napęd hybrydowy to połączony napęd spalinowy i elektryczny, wzajemnie się wspomagający w czasie jazdy. Jego działanie najlepiej objaśnić na przykładzie auta hybrydowego, jakim jest Honda Insight. To konkurent Toyoty Prius, która jest obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem hybrydowym. Jak działa jej napęd? Składa się on z silnika benzynowego o pojemności 1.3 litra IMA oraz z silnika elektrycznego o mocy 10KM.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

 

 

Instalacja gazowa LPG
Instalacja LPG

Instalacja LPGGdy kryzys zagląda nam do portfela bardzo często szukamy samochodów, które swoim spalaniem pozwolą nam zaoszczędzić kilka groszy. Wiele właścicieli aut zasilanych benzyną decyduje się na założenie instalacji LPG, co wiąże się dużym wkładem początkowym, lecz po krótkim okresie czasu daje spodziewane efekty.

Instalacja taka (w zależności od silnika samochodu) może kosztować od (nawet!) 1200zł do 8000 złotych. Po takiej operacji bardzo często zdarza się iż samochód pali objętościowo więcej gazu niż przedtem benzyny, lecz porównując aktualne ceny paliw łatwo jest obliczyć, że jazda na gazie jest dużo mniej pieniężnochłonna.

Więcej…
 
Czy warto montować instalację LPG w samochodzie?

Instalacja LPG w samochodzieCzy warto montować instalację LPG w samochodzie?

Chyba każdy kierowca, po wizycie na stacji benzynowej, z niepokojem patrzy na uszczuplającą się zawartość portfela i zastanawia się nad tym, czy da się jeździć taniej. Niektórzy myślą, aby zamontować w aucie instalację do zasilania paliwem LPG, czyli gazem płynnym.

Czy to rzeczywiście zbawienne rozwiązanie? Zastanówmy się nad plusami i minusami takiego rozwiązania.

Więcej…
 
Instalacja gazowa w samochodzie

Instalacja LPG w samochodzie mają coraz więcej zwolenników. Nie ma się jednak co temu dziwić. Montaż auto gazu to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca, a w dalszym okresie użytkowania pozwala zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniężne.

Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to paliwo bardziej ekologiczne niż benzyna czy ropa. Podczas jego spalania, do którego dochodzi w silniku, ulatnia się do atmosfery mniej szkodliwych pierwiastków.

Więcej…
 
Nowoczesny napęd hybrydowy

Cztery litry paliwa na sto kilometrów - czy to jest w ogóle...

Samochód nowy czy używany?

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależn...

Wynajem busów Kraków - czy to dobry pomysł na biznes?

Wiele osób planując otwarcie własnej firmy zastanawia się j...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów - Warszawa, Łódź

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...