Skup aut używanych - sprzedaż samochodu do skupuChcąc sprzedać swój samochód, należy brać pod uwagę wysoki stopień konkurencyjności w podobnym przedsięwzięciu - ogłoszenia motoryzacyjne nasycone są bowiem mnogością ofert, spośród których przez potencjalnych nabywców wybierane są te najbardziej atrakcyjne.

W celu wypromowania własnej oferty, niezbędne staje się podjęcie kilku istotnych kroków, zmierzających do wzbudzenia zainteresowania sprzedawanym samochodem. Jakie sposoby na zbycie auta są najbardziej skuteczne oraz jak sprzedać samochód szybko i z zadowalającym zyskiem?

Więcej…

1Eco Drivingu nie należy kojarzyć z tamowaniem ruchu czy powolną jazdą. Ten styl poruszania się samochodem polega płynnej jeździe przy możliwie najwyższej prędkości na najmniejszych obrotach.

W czasach gdzie liczy się każdy gram ropy czy benzyny warto poznać szczegóły. W trakcie jazdy należy pamiętać o bardzo prostych zasadach które pozwolą ekonomicznie się poruszać. Przyspieszać należy dynamicznie z pedałem gazu wciśniętym na około 70% a biegi zmieniać przy okolicy 2000 obr/min w dieslu, a w benzynie 2500 obr/min.

Więcej…

Decyzja, jaki samochód powinniśmy kupić najczęściej uzależniona jest od zasobności naszego portfela. Jeśli Cię na to stać - kupuj nowy. Należy jednak pamiętać, że nowe samochody notują największy spadek wartości w ciągu zaledwie kilku lat użytkowania.

Więcej…

 

 

Instalacja gazowa LPG
Instalacja LPG

Instalacja LPGGdy kryzys zagląda nam do portfela bardzo często szukamy samochodów, które swoim spalaniem pozwolą nam zaoszczędzić kilka groszy. Wiele właścicieli aut zasilanych benzyną decyduje się na założenie instalacji LPG, co wiąże się dużym wkładem początkowym, lecz po krótkim okresie czasu daje spodziewane efekty.

Instalacja taka (w zależności od silnika samochodu) może kosztować od (nawet!) 1200zł do 8000 złotych. Po takiej operacji bardzo często zdarza się iż samochód pali objętościowo więcej gazu niż przedtem benzyny, lecz porównując aktualne ceny paliw łatwo jest obliczyć, że jazda na gazie jest dużo mniej pieniężnochłonna.

Więcej…
 
Czy warto montować instalację LPG w samochodzie?

Instalacja LPG w samochodzieCzy warto montować instalację LPG w samochodzie?

Chyba każdy kierowca, po wizycie na stacji benzynowej, z niepokojem patrzy na uszczuplającą się zawartość portfela i zastanawia się nad tym, czy da się jeździć taniej. Niektórzy myślą, aby zamontować w aucie instalację do zasilania paliwem LPG, czyli gazem płynnym.

Czy to rzeczywiście zbawienne rozwiązanie? Zastanówmy się nad plusami i minusami takiego rozwiązania.

Więcej…
 
Instalacja gazowa w samochodzie

Instalacja LPG w samochodzie mają coraz więcej zwolenników. Nie ma się jednak co temu dziwić. Montaż auto gazu to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca, a w dalszym okresie użytkowania pozwala zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniężne.

Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to paliwo bardziej ekologiczne niż benzyna czy ropa. Podczas jego spalania, do którego dochodzi w silniku, ulatnia się do atmosfery mniej szkodliwych pierwiastków.

Więcej…
 

Popularne

Nissan GT-R na torze (wideo)

Nowy model Nissana na rok 2012, a mianowicie od...

Toyota FT-86 II Concept (wideo)

Toyota FT-86 jest nowym tylnonapędowym coupe, k...

Długo oczekiwane premiery

W 2013 roku oczekujemy na wiele premier: kinowych...

Nowości na rynku motoryzacyjnym

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo pr...

Wynajem aut - wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że brak samochodu niweczy nam nasze plan...

Wynajem samochodów osobowych i busów - Gdańsk, Wrocław

Czy można skorzystać z wynajmu samochodów osobowych? Brak ...

Skup samochodów powypadkowych

Skup samochodów powypadkowych. W XXI wieku samochody odgr...

Skup samochodów używanych

Pomimo tego, że współczesny rynek motoryzacyjny jest w Pols...